; ;

вихід учасника товариства з майном

Доброго дня.

Яка послідовність дій?

 Виходить з товариства одн з його учасників(засновників). Його статутний вснесок 100000грн. На зборах учасники товариства вирішують відшкодувати статутний внесок не грошима а нерухомим майном фірми, яке є на балансі фірми, але не як статутний капітал. Фірма-платник єдиного податку ІІІ групи. Чи потрібно сплачувати податок з вартості майна, яке оцінено в 100000грн. і різниці між грошовим внеском в статут  і виплатою статутних вкладень  при виході з товариства майном нема? як правильно оформити дану фінансову дію?Дякую!

23.01.2020 15:02 Заявок: 10 453 Нова консультація | Відкрите питання
Консультант не обраний. Якщо ви знаєте відповідь, то маєте можливість підготувати консультацію в якості консультанта
Пропозиції консультантів | Для вибору виконавця Вам потрібно авторизуватися

Ігор Бутник
13 відгуків (13 +) (0 -)
Рейтинг: 15388
Консультацій: 45
Схема протирічить двом законодавчим нормам: "Вартість частки учасника визначається виходячи з ринкової вартості сукупності всіх часток учасників товариства пропорційно до розміру частки такого учасника." та "Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій)." Тож потрібна інша. Консультація щодо правильної схеми виходу.
500 грн
Подав пропозицію:
Ірина і Владислав Леонови
24 відгука (23 +) (1 -)
Рейтинг: 20780
Консультацій: 90
Консультація із зазначенням порядку дій
350 грн
Подав пропозицію:
Тарас Свірський
4 відгука (4 +) (0 -)
Рейтинг: 4096
Консультацій: 14
Надам обгрунтовану відповідь з посиланням на норми чинного законодавства
500 грн
Подав пропозицію:
Марина Бекало
Марина Бекало
Адвокат Одеса
51 відгук (50 +) (1 -)
Рейтинг: 56984
Консультацій: 180
Надам консультацію
500 грн
Подав пропозицію:
Микола Корінько
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 746
Консультацій: 5
Добрий день! Судовий експерт з 18-ти річним досвідом. Маю можливість підготувати обгрунтовану консультацію.
500 грн
Подав пропозицію:
Олена Насеко
15 відгуків (14 +) (1 -)
Рейтинг: 14720
Консультацій: 48
Доброго дня. Надам чітку та змістовну відповідь на Ваше питання.
400 грн
Подав пропозицію:
ЮрФірма "РУФЬ", суд.юрист - Інна Клименок
2 відгука (2 +) (0 -)
Рейтинг: 2444
Консультацій: 8
Добрий день! Судовий юрист. Правовий аналітик. Професійний досвід 17 років. Із задоволенням підготую комплексну консультацію по Вашому питанню. Детально та якісно! Звертайтесь!
500 грн
Подав пропозицію:
Допоможу оформити необхідні документи, а також надам консультацію, щодо цього питання
800 грн
Подав пропозицію:
Негрошовий розрахунок, який заборонено для платників єдиного Вихід є
5000 грн
Подав пропозицію:
Тетяна Мархай
Тетяна Мархай
Аудитор
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 0
Відповідно до ч. 8 ст. 24 Закону про ТОВ вартість частки учасника визначається виходячи з ринкової вартості сукупності всіх часток учасників товариства пропорційно до розміру частки такого учасника. Ринкова вартість сукупності всіх часток товариства може визначатися із залучення незалежного оцінювача. Товариство виплачує учаснику, який вийшов з товариства, вартість його частки або передає майно лише пропорційно до розміру оплаченої частини частки такого учасника (ч. 9-10 ст. 24 Закону про ТОВ). Товариство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном (ч. 1 ст. 3 Закону про ТОВ). Положеннями ч. 1 ст. 66 ГКУ встановлено, що майно підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства. Відповідно до ч. 1 ст. 190 ЦКУ майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки. Отже, для визначення вартості майна товариства для виплати частки учаснику, що з нього вибуває, вартість оборотних та необоротних активів необхідно зменшити на суму довгострокових та поточних зобов'язань. Дт Кт Сума(грн) 1.Нараховано зобов’язання по виплаті частки перед учасником, який виходить із ТОВ 452 672 100000 2.Зменшено статутний капітал (адже внесок учасника сформував частково ст.кап) 40 452 100000 3.Списано знос основних засобів, які передаються учаснику (на сума зносу о/з) 13 10 сума зносу о/з 4.Переведено основні засоби до необоротних активів, утримуваних для продажу 286 10 залишкова варт.о/з (залишкова вартість може бути більше, ніж вартість частки учасника) 5.Погашено зобов’язання перед учасником основними засобами 672 712 100000 6. Списано собівартість необоротних активів, утримуваних для продажу 943 286 залишкова варт.о/з Висновки: 1.Підприємство може повернути майно засновнику за оціночною вартістю; 2.Списання майна з балансу за залишковою вартістю здійснюється за загальними правилами ; 3.Фінрезультат від такої операції формується за загальними правилами (за даними прикладу отримано збиток); 4.Коригування фінрезультату з метою оподаткування не здійснюється; Щодо ПДФО та військового збору: Якщо учасник є фізособою, у відповідності з пп. 170.2.2 ПКУ, операції щодо повернення учаснику коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента, прирівнюються до продажу інвестиційного активу. При цьому оподаткуванню підлягає виключно інвестиційний дохід, який розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим учасником від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу. При цьому доходом буде сума, отримана учасником при виході з товариства, а витратами – вартість його внеску у статутний капітал ТОВ, який був внесений під час входу до складу засновників ТОВ. Отримана сума доходу оподатковуєтьс ПДФО (18%) та військовий збором(1.5%) Відповідно вказані суми доходу, отримані фізособою віджображаються в податковому розрахунку №1ДФ з ознакою доходу "112".
150 грн
Подав пропозицію:
Якщо подобається, тисни кнопку