Військово-облікові документи для вступу до ВНЗ

Я хочу вступити до ВНЗ для отримання вищої освіти. Мені 37 років. Маю військовий квиток з 2008 року, в ньому написано, що я н/п о/з ("непридатний до військової служби у мирний час, обмежено здатний у воєнний час. Ступінь обмеження 6" - це я так розумію відповідно до статті) за гр.1 ст.73В наказ МО 1999 № 207 і відповідно знятий з обліку ст. 37п.5 пп.2 наказ МО №342 2006р. Для вступу в ВНЗ мені потрібно було надати копії військового квитка але мені повідомили що протягом місяця на всі ВНЗ прийшло розпорядження/рекомендації стосовно того, що з військовими квитками знятими з обліку ст. 37п.5 всі підпункти не приймати на навчання, оскільки має бути облік або приписне. Оскільки вступ до ВНЗ планувався для отримання відтермінування, ставати на облік для вступу не має сенсу.
Чи потрібно мені ставати на облік або міняти військовий квиток для вступу?
Чи правомірно я знятий з обліку і що робити в такому випадку ?

Чи відомі Вам документи згідно яких військовозабов`язаним знятим з обліку по ст. 37п.5 (всі підпункти) необхідно ставати на облік для вступу.

24.07.2023 12:12 669

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
151 отзыв (151 +) (0 -)
Консультации: 768

Вітаю!

1.

У 2023 році для військовозобов’язаних осіб однією з вимог до зарахування є подання до приймальної комісії військово-облікових документів.

У МОН України визначили ключові норми та основні новації Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році

( Наказ МОН України  #276 від 15.03.2023 р.).

Згідно п.2 Розділу ХV Наказу  кожен ВНЗ розробляє Правила прийому, в  яких обов'язково повинен міститися порядок надання вступниками ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИХ ДОКУМЕНТІВ  (згідно п.34 Постанови КМУ #  1487 від 30.12.2022 р. "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів".)

Пункт 34 містить наступне:

34. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки;

доведення до призовників, військовозобов'язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання);

надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 4);

ВІЙСЬКОВОЗАБОВ'ЯЗАНІ ПОВИННІ МАТИ АБО ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК, АБО ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ. 

ВСТУП ВАМ ПОВИННІ ДОЗВОЛИТИ З НАЯВНИМИ ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ, А ВОТ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ СКОРІШЕ ЗА ВСЕ У ВАС БУДУТЬ ВИМАГАТИ НАЯВНІСТЬ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (НАКАЗ МОУ #342 СКАСОВАНО), АЛЕ ЯК СЕБЕ ПОВЕДЕ ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ ВНЗ ТЯЖКО СПРОГНОЗУВАТИ. 

2.

Категорія військовозобов'язаних, до якої належите Ви, які зняті з військового обліку згідно з наказом МОУ від 09.06.2006№ 342) та не досягли граничного віку перебування в запасі (ст. 27 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу») зараховується у запас ЗСУ.

Відповідно військовозобов’язані в запасі поділяються на розряди за віком:

перший розряд – до 35 років,

другий розряд – до 60 років (ст. 28 Закону).

Граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві. Проте сам факт перебування в запасі та навіть виключення з нього, не звільняє Вас від призову до лав ЗСУ під час мобілізації (тим більше, що зараз призивають всіх чоловіків віком від 18 до 60 років). Для того потрібні підстави, вичерпний перелік яких дається у статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text).

Зокрема в ній зазначено:

«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);"

Наказ Міністра оборони України від 09.06.2006 року № 342 «Про затвердження змін у Настанові з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів та матросів запасу Збройних Сил України та інших військових формувань” .

ЦЕЙ НАКАЗ БУВ ДЛЯ ВІЙСЬКОМАТІВ І ЙОГО ВЖЕ СКАСОВАНО.

ЗНЯТТЯ З ОБЛІКУ НА ПІДСТАВІ ЦЬОГО НАКАЗУ НЕ ВІДМІНЯ Є У ВАС ВІЙСЬКОВОГО ОБОВ'ЯЗКУ. 

НА ТОЙ ЧАС ВАС ПРАВОМІРНО ЗНЯЛИ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ. 

Ви підлягаєте мобілізації, оскільки зняття з обліку не передбачає виключення.

Якби Ви мали висновок виключений з військового обліку, то тоді Ви не підлягали б мобілізації.

ПОРАДА:

ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ВСУПНОЮ КОМІСІЄЮ ВНЗ, ЩО ВИ МАЄТЕ ПРАВО БУТИ ЗАРАХОВАНИЙ НА НАВЧАННЯ,  ВЗЯТИ ПРО ЦЕ ДОВІДКУ ТА ЗВЕРНУТИСЬ В ТЦКСП ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО НАДАННЯ ВАМ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ В ЗВ'ЯЗКУ З НАВЧАННЯМ. 

ПІСЛЯ ЦЬОГО ВАС ВІДПРАВЛЯТЬ НА ВЛК, ПОСТАВЛЯТЬ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ТА БУДУТЬ ПР Й МАТИ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ВАМ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ. 

ОТРИМАВШИ ПОЗНАЧКУ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ ПРО ВЗЯТТЯ ВАС НА ОБЛІК, ВИ НАДАЄТЕ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК ДО ВНЗ, А ВНЗ ВИДАЄ НАКАЗ ПРО ЗАРАХУВАННЯ ВАС СТУДЕНТОМ.

АЛЕ, ДО ВИДАННЯ НАКАЗУ ПРО ЗАРАХУВАННЯ ВАС ДО ВНЗ, ВАШЕ ПОЛОЖЕННЯ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО МОБІЛІЗАЦІЇ  БЕЗЗАХИСТНЕ І ЯК СЕБЕ ПОВЕДЕ ТЦКСП НЕЗРОЗУМІЛО. 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram