Надання в оренду нерухомості нерезидентом України

Доброго дня. Як нерезиденту-фізичній особі  здавати в оренду нерухомість в Україні та не стати особою, яка ухиляється  від сплати податків.

24.06.2019 14:49 3713

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
820 отзывов (819 +) (1 -)
Консультации: 2109
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


Згідно до п.170.1.3. ст.. 170  Податкового кодексу України,  нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу – підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.


Згідно до п. 170.1.4. ст.. 170  Податкового кодексу України,  доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1-170.1.3цього пункту, оподатковуються податковим агентом під час їхнарахування (виплати) за ставкою, визначеною пунктом 167.1статті 167 цього Кодексу.


До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) згідно до п. 170.1.  ст..170 Податкового кодексу України.


Податковий агент під час нарахування (виплати) доходів, отриманих від оренди нерухомості, зобов’язаний оподатковувати їх за ставкою 18 %.


Згідно до  ст. 163 Податкового кодексу України,  об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 %  є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.


Разом з тим, податковий агент зобов’язаний подавати у строки, встановлені пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податковим кодексом України, форму № 1-ДФ.


Представницькі функції слід розуміти як представництво, яке згідно зі ст. 237 Цивільного кодексу України,  є правовідношенням, у якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.


Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, установлених актами цивільного законодавства.


Статтею 239 Цивільного кодексу України передбачено, що правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки особи, яку він представляє.


Згідно до ст.. 1000 Цивільного кодексу України, за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.


Таким чином, для надання в оренду нерухомості нерезидентом на території  України, йому необхідно укласти договір доручення з фізичною особою-  підприємцем або юридичною особою-резидентом, який за договором доручення бере на себе  зобов’язання надавати в оренду нерухоме майно, приймати оплату за договором та виступаючи податковим агентом, нараховувати та сплачувати податки за отриманий дохід нерезидента  від надання в оренду нерухомості.


 З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку