Транслітерація імені

Доброго дня. Я планую змінити прізвище та ім’я, але мене турбує, що в Україні діє система транслітерації, а майбутні ім’я та прізвище взагалі не є українськими, а отже транслітерації мовою оригіналу (англійською) не потребують. Чи можу я вимагати коректного з точки зору англійської мови написання нових імені та прізвища при дубляжі латинкою згідно зі статтею 28 ЗУ Про засади державної мовної політики?  Якщо можу, то як, і на якому етапі це зробити? 

17.01.2021 13:22 1325

Консультация исполнителя

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
На портале: 5 лет
816 отзывов (815 +) (1 -)
Консультации: 2091
Топ 3 специализации:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий день.


Це слід робити на етапі подання заяви про зміну імені. Офіційна транслітерація здійснюється на підставі Постанови КМУ № 55 від 27.01.2010 року "Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею". Посилання на сайт ВРУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF#Text


Отже, Вам потрібно підібрати самому літери майбутніх прізвища та імені на українській мові кирилицею таким чином, щоб при транслітерації на латиницю Ви отримали чітко, буква в букву, бажане написання по-англійські. Нариклад, англійське ім'я George по-українскі пишеться як Джордж. Але якщо Ви впишете своє ім'я Джордж, то в транслітерації отримаєте Dzhordzh, тому потрібно вписувати Георге. І саме в такому вигляді писати заяву про зміну імені в РАГСі.


З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку