Група з інвалідності

Доброго времени суток!13.05.2019 года мне сделали операцию по удалению опухоли (невриномы слухового нерва) путем трепанации черепа. Череп после операции был закрыт обратно костью. В результате операции у меня правосторонний парез лицевого нерва и полная глухота на правое ухо (опухоль раздавила лицевой нерв, и разрезан слуховой нерв для удаления опухоли). На данный момент нахожусь под наблюдением у невропатолога по месту жительства. Я официально трудоустроена, сохраняется головокружение, приделы квартиры покидаю только в компании сопровождающего. Остаточное онемение правой половины волосяного покрова черепа с периодическими болями в области проведения операции.Вопросы, на которые хочу получить ответы:- как долго я могу быть на больничном?- через какой период меня должны отправить на МСЭК?- положена ли мне группа инвалидности и какая? (с ссылками на нормативно-правовые акты).

18.07.2019 04:14 5829

Консультация исполнителя

Анастасия Тимченко
Адвокат
На портале: 5 лет
10 отзывов (10 +) (0 -)
Консультации: 48

Згідно ст. 40 КЗпП України Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності. Тобто на лікарняному ви можете бути до 4 місяців, потім вас можуть звільнити. Щодо встановлення  інвалідності  -


Огляд громадян у МСЕК проводиться за місцем проживання або лікування за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.


Хворого, який направляється на комісію, представляє лікар, який лікує, або голова лікарсько-консультаційної комісії лікувально-профілактичного закладу. Для вирішення соціальних питань запрошуються представники власника підприємства, установи, організації, де працює хворий, або уповноваженого ним органу та профспілкового комітету.


Важливо відмітити, що МСЕК повинна здійснюватися після повного та всебічного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, визначення клініко-функціонального діагнозу, соціально-психологічного діагнозу, професійно-трудового прогнозу, одержання результатів відновного лікування, соціально-трудової реабілітації та інших даних, що підтверджують стійкий або необоротний характер захворювання.


Відповідальність за якість медичного обстеження, своєчасність і обгрунтованість направлення громадян на медико-соціальну експертизу покладається на керівника лікувально-профілактичного закладу.


МСЕК при встановленні інвалідності керуються Інструкцією про встановлення груп інвалідності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 7 квітня 2004 р. N 183, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 квітня 2004 р. за N 516/9115.


Таким чином ваш лікар повинен направити вас до МСЕК, де буде вирішено яка група інвалідності вам встановлюється та на який термін. З опису вашого захворювання можно орієнтовно зробити висновок (точніше скаже тільки МСЕК) що вам можуть надати 2 группу інвалідності. Термін надання також встановлює комісія, він може бути від 1 року з перекомісією по закінченню встановленого  строку до пожиттево.

Якщо подобається, тисни кнопку