Розподіл майна яке не входить до спадщини

Був укладена спадщина на квартиру моє бабусі, але на момент її смерті в неї залишилася приватизована частка іншої квартири( частки розподілені на чоловіка та сина), дана квартира не була предметом спадщини. Чи можу я претендувати в рамках спадкового права на дану частку.

18.05.2021 13:03 1268

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
820 отзывов (819 +) (1 -)
Консультации: 2109
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.

Із Вашого запиту я так розумію, спадкодавець (Ваша бабуся) склала заповіт на квартиру. На кого не ясно. 

Крім того, є ще частка в квартирі, яку спадкодавець нікому не заповідав. У Вас виникло питання стосовно саме цієї частки.

Так, якщо спадкодавець не складала заповіт щодо цієї приватизованої частки, то вона буде ділитися між спадкоємцями по закону у відповідний черговості.

Згідно до ст. 1261 Цивільного кодексу, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Тобто ця частка буде розподілена в равних долях між чоловіком спадкодавця та її сином.

Звертаю увагу на те, що онуки спадкодавця  не відносяться до жодної черги на спадкування, тому не можуть отримати у спадок майно від бабусі чи дідуся, вони набувать право на спадок від батьків який перейшов їм в тому числі в порядку спадкуванняЇ або якщо б належили батькам якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Згідно до статті 1266 ЦК,Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Якщо у Вас виникли додаткові запитання, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com

З повагою,

Адвокат Бекало Марина

Якщо подобається, тисни кнопку