ИП Грузия, налогообложение

Добрый день.
Я гражданин и налоговый резидент Украины.
Подумываю открыть ИП в Грузии на грузинской упрощенной системе (1% от оборота).
Будет ли облагаться мой доход по ИП в Грузии налогом в Украине?

31.07.2021 22:43 1628

Консультация исполнителя

Игорь Дайнеко
Адвокат Чернігів
На портале: 4 года
458 отзывов (456 +) (2 -)
Консультации: 1735
Топ 3 специализации:
  • Адміністративне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Доброго вечора. 

Відповідно до абзацу другого п. 164.1 ст. 164 ПКУ загальний оподатковуваний дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними ПКУ (пп. 164.1.1 п. 164.1 ст. 164 ПКУ).

Загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності згідно з ст. 177 ПКУ, та доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно з ст. 178 ПКУ (пп. 164.1.3 п. 164.1 ст. 164 ПКУ).

Загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця ( пп. 164.1.2 п. 164.1 ст. 164 ПКУ).

Відповідно до п. 164.3 ст. 164 розділу IV ПКУ при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах.

Згідно із п. 164.4 ст. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Враховуючи вищевикладене, базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті, є ці доходи, що перераховані у гривню за валютним курсом Національного банку України, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV ПКУ, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Між урядом України та урядом Грузії укладено Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і на майно (далі - конвенція) (посилання на документ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/268_035#o81)

Згідно ч.1  ст.6 Конвенції Прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується тільки у цій Державі, якщо це підприємство не здійснює комерційної діяльності в другій Договірній Державі через розташоване в ній постійне представництво.

Тобто ви як підприємець зареєстрований в Грузії сплачуєте податки визначені її законодавством від суми комерційного доходу. 

Але в Україні, виходячи з вище вказаних положень Податкового кодексу, так як ви є резидентом України ви повинні подати річну декларацію в якій показати отриманий дохід за рік в тому числі закордоном, прицьому маєте право суму ПДФО зменшити на суму сплачених в Грузії податків.

Зменшення податкових зобов'язань в Україні на суму сплаченого податку в Грузії ви можете за умови наявності документального підтвердження сплати податку в Грузії. 

Таким чином, в Україні сплачувати податок на доходи фіз особи та військовий збір з. Доходу отриманого від підприємницької діяльності в Грузії повинні, але маєте право зменшити її розмір на суму сплачених в Грузії податків. 

Додатково, для того щоб не сплачувати податки в Україні спробуйте організувати собі статус податкового резидента Грузії відповідно до вимог ст.4 Конвенції 

Бажаю успіху. 

Якщо подобається, тисни кнопку