Порядок усиновлення біологичной дитини

Підкажіть будь ласка, який порядок усиновлення біологичной дитини, якщо під час отримання свідоцтва про її народження цівільна дружина, заявила що у дитини не маэ батька, про що є запис у свідоцтві про на народженя "батько зі слів матері"? Дякую

12.10.2019 12:13 1841

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
820 отзывов (819 +) (1 -)
Консультации: 2110
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго вечора.


Згідно до ст. 125 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я про народження нею дитини.


Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:


1) за заявою матері та батька дитини;


3) за рішенням суду.


Тобто, є декілька способів визання батьківства щодо дитини.


1. За спільною заявою матері та батька дитини  в порядку  статті 126 Сімейного кодексу України.  


Так згідно до вказаної статті Кодексу, походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.


2. За заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини в порядку статті 128 Сімейного кодексу України , тобто в судовому порядку.  Так, якщо чоловік вважає себе батьком дитини, а цей факт оспорюється мамою дитини, визнання батьківства в такому випадку встанюється у судовому порядку.


Так згідно до вказаної  статті Кодексу, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.


Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.


Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.


 Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.


Таким чином, якщо між батьком та матер'ю дитини немає згоди щодо подання спільної заяви до органу державної реєстрації актів цивільного стану, то в такому випадку батько в порядку ст. 128 Сімейного кодесу України, має право звернутися до суду з відповідною позовною заявою про визнання батьківства щодо дитини, якщо він вважає себе його батьком. Доказами у справі можуть бути показання свідків, спільні фотографії, у деяких випадках-тест ДНК.


Якщо у Вас є додаткові запитання, задавайте їх у коментарях до цієї консультації, я обов'язково надам відповідь. Якщо Вам необхідна правова допомога безпосередньо у підготовці матеріалів до суду, звертайтеся. 


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку