Мобілізація частково придатного без воєнного досвіду

Чи мають право в даний період мобілізувати частково придатного чоловіка, який не мав досвіду служби в армії. До проходження медичної комісії в березні 2022, він мав білий квиток за двома статтями (зір та невралгія). Куди можна скаржитися з цього приводу?

22.03.2022 12:12 4692

Консультация исполнителя

Іванна Гречко
Адвокат
На портале: 3 года
67 отзывов (66 +) (1 -)
Консультации: 244

        1) Чи мають право в даний період мобілізувати частково придатного чоловіка, який не мав досвіду служби в армії.

          На сьогодні мобілізувати частково придатного до військової служби можуть, так як діє воєнний час, а такі особи вважаються непридатними до служби у мирний час і придатними – у особливий період (воєнний час).

         2) Як я зрозуміла з Вашого звернення, чоловік пройшов ВЛК в березні 2022 року, за результатами якої його визнано частково придатним до військової служби. А до цієї комісії він мав статус непридатного.
         Куди можна скаржитися з цього приводу?

      Можливість оскарження висновків ВЛК (військово передбачена Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (зареєстрований в Мінюсті 17.11.2008 за № 1109/15800) «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
        Згідно з п. 2.4.10 р. 2 Положення постанова ВЛК (військово-лікарської комісії) регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК (Центральної військово-лікарської комісії) або у судовому порядку.
         Відповідно до п. 2.3.5 р. 2 Положення постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
         Оскарження постанови ВЛК регіонів:
- постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;
- переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);
- постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК.
       Для перегляду відповідного рішення (Постанови) медкомісії Вам необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду, додати результати попередніх обстежень, документів, на підставі яких чоловіка було визнано непридатним до військової служби.

      Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

     Також, законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено оскарження рішень призовних комісій (Ви з цього приводу питання не ставите, я повідомляю просто для інформації).

      Крім того, начальник Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач повідомив контакти для подачі скарг з приводу мобілізації. Так, працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами: 0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99. Ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.

Якщо подобається, тисни кнопку