Виготовлення та продаж домашніх солодощів

Доброго дня!


Я вирішив виготовляти і продавати онлайн по Україні домашні (виготовлення на своїй кухні в квартирі) солодощі, а саме рахат-лукум (вариться, не випікається - не знаю, чи це важливо). Виникло питання про сертифікацію/ліцензію відповідності/якості - потрібна щось таке чи ні? Усі інгрідієнти закуповуються і є сертифікованими. Якщо щось таке потрібне, то як і де це можна оформити, і які покарання за продаж без необхіних документів? Також яка категорія ФОП потрібна для того, щоб займатись таким видом діяльност, і які там йдуть податки?



Дякую.

02.11.2019 18:11 11013

Консультация исполнителя

Алена Музыка
Адвокат
На портале: 5 лет
16 отзывов (15 +) (1 -)
Консультации: 59

Доброго дня!


Одразу розпочну відповідь послідовно щодо Ваших дій.


Перше, з чим ви зіткнетесь – це реєстрація ФОП. Обрання групи ФОП залежить від того, який річний дохід у Вас буде, чи будуть наймані працівники, хто виступатиме покупцем Ваших товарів, який код економічної діяльності відповідає Вашій діяльності.


Для Вас найоптимальнішою групою є 2 група ФОП, оскільки, по-перше, Ваш КВЕД 10.82 Виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів  не передбачено законодавством для діяльності ФОПів 1 групи. НА ФОП 2 групі передбачено виробництво продукції, КВЕД 10.82 передбачає:










«


10.82



Виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів


Цей клас включає:



  • виробництво какао-порошку, какао-масла, какао-жиру, какао-пасти

  • виробництво шоколаду та шоколадних кондитерських виробів

  • виробництво цукрових кондитерських виробів: карамелі, нуги, помадки, білого шоколаду

  • виробництво жувальної гумки

  • виробництво глазурованих, зацукрованих фруктів, плодів, горіхів, шкірки плодів та інших частин рослин

  • виробництво драже і пастилок


Цей клас також включає:



  • виробництво халви


Цей клас не включає:



  • виробництво цукрової сахарози, див. 

    10.81





«


Так, ДФСУ у 


листі від 14.09.2017 р. №1964/Б/99-99-13-01-02-14/IПК нагадала, що до платників єдиного податку 2-ї групи згідно з 


пп. 2 п. 291.4 ПКУ належать фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв:



  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

  • обсяг доходу не перевищує 1500000 грн.


ФОП 2 групи не може співпрацювати з юридичними особами, а лише з фізичними особами. Тобто, ми враховуємо, що ви будете виробляти продукцію не оптово та поставка до магазинів оптом не передбачена цією групою ФОП та КВЕД. Для виробництва та реалізаціїї продукції до магазинів необхідно реєструвати 3 групу ФОП  та КВЕД «46.36 Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами».


Далі, система оподаткування. Є дві системи- спрощена та загальна. Різниця в тому, що на загальній системі ви сплачуєте -- ПДФО — 18% та військовий збір  — 1,5% від прибутку, який вираховується шляхом зменшення суми доходу на суму витрат. Для цього ФОП веде книгу обліку доходів та витрат, яку реєструє у податковій за місцем своєї реєстрації.


Найчастіше ФОП 2 група обирають спрощену систему оподаткування, яка передбачає максимальну сплату -єдиного податку ФОП 2 група — 20% від мінімальної заробітної плати (834,60 грн./міс.), але мінімальну ставку єдиного податку для першої та другої груп встановлюють місцеві ради. І для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах) вона може бути менше максимального рівня і дуже часто вона менше максимального рівня. Вам потрібно зайти на сайт Вашої міської ради та дізнатись, яку ставку єдиного податку для ФОП 2 групи встановила саме міська рада Вашого міста. Як приклад, в Одесі для другої групи платників єдиного податку місцева рада встановила  10 % розміру мінімальної заробітної плати на усі види діяльності, які дозволені для другої групи платників єдиного податку (417 грн). На жаль, мені невідомо з якого Ви міста, щоб дізнатись цю інформацію для Вас.


Обрати спрощену або загальну систему оподаткування є Вашим вибором і приймати рішення потрібно після того, як ви дізнаєтесь , яка ставка єдиного податку для 2 групи встановлена у Вашому регіоні.


Вважаю за необхідне зазначити, що заяву на набуття статусу платника єдиного податку необхідно подавати до податкової протягом 10 днів з моменту реєстрації ФОП.


Також враховуйте обовязкову сплату ЄСВ за себе, який в місяць становить 22 % від мінімальної заробітної плати.  


Щодо сертифікації продукції.


Повідомляю Вам, відповідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів №1602-18 від22.07.2014 року (надалі закон) та Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації» від 06.05.2015р. №451 скасовані: 1. державна ветеринарно-санітарна експертиза; 2. санітарно-епідеміологічний с ертифікат (гігієнічний та карантинний сертифікат) на харчові продукти та напої; 3. Державна санітарно-епідеміологічна експертиза щодо безпечності харчових продуктів; безпечності харчових продуктів;4. сертифікація продукції; 5. декларації виробників про відповідність харчових продуктів, продовольчої сировини, супутніх матеріалів та інших процедур відповідно до Закону.


Тому з 20.09.2015 року виробники харчови хародуктів та напоїв припинили отримання документів дозвільного характеру та проходження дозвільних процедур на обов’язкову сертифікацію харчовихпродуктів. У зв’язку з вищевказаним надання сертифікатів якості продукції здебільшого неможливе. Чинні сертифікати діють до дати закінчення строку дії без поновлення, продовження строку дії та/або отримання нових сертифікатів.


Також відповідно  до  частини другої статті 32 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вказує, що сертифікація харчових продуктів необов’язкова.


Окрім вищезазначеного, раджу Вам оформити медичну книжку на себе як на ФОП. Згідно постанови КМУ від 23.05.2001 р № 559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» продавці готової до вживання харчової продукції власного виробництва зобов’язані мати особисту  медичну книжку та проходити обов’язковий медичний огляд, здавати дослідження на туберкульоз, на наявність збудників кишечної інфекції  та патогенний стафілокок.


Якщо будуть додаткові питання, пишіть.


З повагою,


Адвокат Музика А.І.

Якщо подобається, тисни кнопку