Зняття з обліку у воєнкоматі для подальшої виписки

Необхідно знятися з обліку у воєнкоматі для подальшої виписки. Які для цього потрібні документи? В мене воєнний квиток ще радянського зразка. Чи потрібно міняти воєнний квиток? Чи мають право вимагати зняття з обліку у воєнкоматі при виписці?

04.11.2019 11:39 3945

Консультация исполнителя

Микола Лях
Юрист
На портале: 5 лет
125 отзывов (122 +) (3 -)
Консультации: 287

Доброго дня!  Шановний замовник, на Ваші питання, повідомляю наступне:



  1. Не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання Ви повинні знятися із військового обліку (пункт 3 статті 37 Закону України)


Необхідні документи – військовий квиток та заява з проханням зняти з обліку у зв’язку із вибуттям в іншу місцевість України,


або за кордон на строк більше трьох місяців ( пункт 2 частини 5 статті 37 Закону України)



  1. Ні, не потрібно міняти військовий квиток старого зразка (пункт 3 Указу Президента .України № 582/2016)

  2. Вимагати при виписці (знятті з реєстрації), зняття з військового обліку права не мають, але можуть    



Підстави (виписки із діючого законодавства України додаються



   Закон України »Про військовий обов’язок і військову службу», з останніми змінами та доповненнями від 03.10.2019    


Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього



  1. Взяттю на військовий облік призовників та військовозобов'язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України:


2) на військовий облік військовозобов'язаних:


військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;


які досягли граничного (27-річного) віку під час перебування на військовому обліку призовників.


{Пункт 2 частини першої статті 37 доповнено абзацом згідно із Законом № 1634-VII від 12.08.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}



  1. Призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.


 



  1. Зняттю з військового обліку призовників та військовозобов'язаних у військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України:


{Абзац перший частини п'ятої статті 37 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2926-VI від 13.01.2011№ 161-IX від 03.10.2019}


2) з військового обліку військовозобов'язаних:


які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;


які вибули на строк більше трьох місяців за межі України;


Стаття 38. Обов'язки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку



  1. В адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, відповідні органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форм власності зобов'язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов'язаних.

  2. Органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію місця проживання чи перебування осіб, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов'язані:


{Абзац перший частини другої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1276-VI від 16.04.2009}


здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування чи зняття з реєстрації призовників, військовозобов’язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання або перебування;


{Абзац другий частини другої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1276-VI від 16.04.2009№ 5088-VI від 05.07.2012; в редакції Закону № 1275-VII від 20.05.2014}


надавати районним (міським) військовим комісаріатам допомогу у прийнятті допризовників на військовий облік, проведенні призову громадян на військову службу (збори), контролі за виконанням ними правил військового обліку та виявленні громадян із числа призовників і військовозобов'язаних, які порушують ці правила;


надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про осіб, які отримали громадянство України і повинні бути взяті на військовий облік.


{Частину другу статті 38 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 901-VIII від 23.12.2015}



  1. Органи Національної поліції у встановленому законом порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, а також надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку.

  2. Органи реєстрації актів громадянського стану зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про зміну призовниками і військовозобов'язаними прізвища, імені та по батькові, одруження (розлучення), випадки реєстрації смерті призовників або військовозобов'язаних та вилучення військово-облікових документів, пільгових посвідчень, а також інші дані.

  3. Органи досудового розслідування зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про призовників, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а суди - про призовників, кримінальні справи стосовно яких розглядаються судом, а також про вироки щодо призовників і військовозобов'язаних, які набрали законної сили.


{Частина п'ята статті 38 в редакції Закону № 4652-VI від 13.04.2012}



  1. Посвідчення про приписку призовників, військові квитки військовозобов'язаних, засуджених до позбавлення волі, обмеження волі або арешту, надсилаються судами до відповідних районних (міських) військових комісаріатів.

  2. Медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідним районним (міським) військовим комісаріатам про призовників і військовозобов’язаних, яких визнано особами з інвалідністю (про військовозобов’язаних Служби безпеки України - Центральне управління або регіональний орган Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - Службу зовнішньої розвідки України).


{Частина сьома статті 38 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}



  1. Керівники лікувальних закладів під час проведення призову зобов'язані у триденний строк повідомити відповідні районні (міські) військові комісаріати про громадян призовного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

  2. Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків повинні своєчасно подавати необхідні відомості про призовників і військовозобов'язаних відповідним районним (міським) військовим комісаріатам, виконавчим комітетам сільських, селищних і міських рад, на які покладено ведення обліку призовників і військовозобов'язаних, стежити за виконанням призовниками і військовозобов'язаними правил військового обліку, а також сповіщати їх про виклик до військових комісаріатів.

  3. Призовники та військовозобов'язані в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку.


  


Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», з останніми змінами та доповненнями від 23.03.2017 року


Згідно ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» кожен громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані зареєструвати своє місце проживання. З моменту прийняття Постанови Кабміну №207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» в Україні діють нові правила прописки і виписки.


З 4 квітня 2016 року повноваження з реєстрації (прописки) та зняття з реєстрації місця проживання (виписки) перейшли до органів місцевого самоврядування і Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Раніше цим займалася Державна міграційна служба України. Перелік відповідних органів реєстрації наведено на сайті ДМС. У сільській місцевості функції з оформлення прописки і виписки виконують виконавчі органи сільських або селищних рад. У разі, якщо такі органи не створені, обов’язок по реєстрації громадян покладено на сільського голову.



Постанова Кабінета  Міністрів України вд 2 березня 2016 р. № 207


   Правила реєстрації місця проживання.


 Зняття з реєстрації місця проживання



  1. Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:


заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;


Разом із заявою особа подає:


військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).


Реєстрація місця проживання



  1. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:


5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);


 


Указ Президента України України № 582 / 2016


Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу



  1. Установити, що військові квитки, виготовлені (видані) до набрання чинності цим Указом, вважаються дійсними на всій території України та не підлягають обміну на військові квитки нового зразка, 


 


Якщо у вас є ще питання, звертайтесь, відповідь надам у найкоротший час.  З повагою Микола Лях  

Якщо подобається, тисни кнопку