Розділ майна при розводі

Добрий вечір. Я з чоловіком хочу розлучитися. У еас двоє дітей: дочка (24 роки, прописана окремо) і син (17 років, студент). Все майно записано на чоловіка (службова квартира, гараж, машина, земельний наділ 2 га та ділянка під дачу, будинок в селі. Ми всі втрьох проптсані в квартирі. Живемо фактично в будинку. З нами періодично проживає мати чоловіка, яко прописана в цьому будинку, але має ще й своє житло. Будинок приватизовано на чоловіка. Чи можу я предендувати на цей будинок? Що потрібно зробити, щоб при розводі він дістався меня? Син, звичайно, буде проживати зі мною.

11.11.2019 19:26 1600

Консультация исполнителя

Сергій Чорба
Адвокат
На портале: 5 лет
6 отзывов (6 +) (0 -)
Консультации: 18

Дякую за запитання. Мене звати Сергій і я адвокат. Поряд з іншими справами, займаюся також сімейними справами в тому числі про розлучення та поділ майна. По перше, Вам слід знати законодавство, на підставі якого проводиться розлучення ( ч. 2 ст. 104, ст.ст. 105, 110, 112, 115 Сімейного кодексу України та статтями 4, 10, 19, 28, 174, 175, 184 Цивільного процесуального Кодексу  України).


Отож, якщо Ви хочете, щось добитися та отримати внаслідок розлучення. Вам необхідна кваліфікована професійна допомога - адвоката. Тому, що спочатку Вам треба подати позовну заяву про розлучення по місцю реєстрації чоловіка (відповідача) до місцевого суду. Судовий збір при цьому до кінця поточного року - 768.40 грн.


Попутно (По друге), Вам необхідно у відповідності із ст.18, ч.1,2 ст.80, ст. 180, ч. 3 ст. 181, 182, ч. 1 ст. 183, ч. 1 ст. 191, 192, ст.ст.198-201 Сімейного Кодексу України, Законом України від 17.05.2017 № 2037-VIII, ст. ст. 4, 10, 19, 28, 160-163 ЦПК України, подати Заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на неповнолітнього сина.  Судовий збір за подачу заяви із Вас не стягується. 


По третє. Щодо поділу майна.  Якщо Ви вирішили провести успішний розподіл майна при розлученні важливо пам'ятати - подароване і успадковане майно не ділиться! Крім цього, розподілу підлягає лише те майно, яке було Вами придбано під час спільного шлюбу. Службова квартира (житло) розподілу не підлягає. 


Слід також знати, що Розподіл майна в суді - досить довгий і складний процес, який має багато нюансів. Наприклад: як в позові розписати частку кожного, як оцінити майно, що підлягає розподілу, як врахувати інтереси дитини, чи можна майно або його частину визнати власністю одного з подружжя і т.д. Згідно законодавства розподіл спільнонажитого майна відбувається так: половина - дружині, половина - чоловікові. 


Верховний суд України роз'яснює, що у процесі розгляду спорів про поділ майна подружжя необхідно враховувати такі обставини: час придбання майна; кошти, за які таке майно було придбано (джерело придбання); мета придбання майна, яка дозволяє визначити правовий статус сумісної власності подружжя.


При цьому суд підкреслює, що тільки у випадку, якщо придбання майна відповідало зазначеним критеріям, таке майно може бути визнане спільно нажитим і підлягає розподілу між подружжям на підставі ст. 60 Сімейного кодексу.


Тобто, житловий будинок, про який зазначаєте в питанні, Ви можете розраховувати на 1/2 частину (50 %) або якщо мотивувати, що із Вами буде проживати неповолітній син, то в Позовній заяві ставити питання про 2/3 частини, тобто про збіьшення частки будинку на Вас та сина. В любому випадку це питання може вирішуватися лише судом. Оскільки усі правовставолючі документи оформлені на чоловіка.


Підсумовую, Вам необхідно подати заяву до суду про розподіл майна (без адвоката не справитись).


У відповідності з сімейним законодавством і Цивільним кодексом чоловік і дружина мають право укладати між собою договір про поділ нерухомого майна. Подібна угода дає подружжю можливість в позасудовому порядку вирішити спірні питання майна, а також самостійно визначити частки в нерухомості.


Оформлення угоди про добровільний розподіл майна повинно здійснюватися з урахуванням законодавства, яке регулює порядок реєстрації нерухомості.


Договір про поділ нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 367 Цивільного кодексу).


Ще є варіант. Не судовий. І він найкращий попри усі проблеми з чоловіком. Домовитися із ним, що і кому залишається після розлучення. Та в нотаріуса переоформити уникаючи судової тяганини, яка у Вас може забрати і час, і гроші і в кінці кінців здоров'я. Будуть додаткові запитання, ставте в приват. Буду радий допомогти.З повагою  

Якщо подобається, тисни кнопку