Батько, 74 роки, після аварії має імплант в шийному хребці. Інвалідність не оформляв. Зараз потребує догляду оскільки проживає окремо. Чи можливе оформлення довідки ЛКК по догляду? Який порядок оформлення довідки?
Вітаю!
Щиро вдячний, що вибрали саме мене!
На жаль не можна. Так як можливо призначення допомоги з лише з когнітивними порушеннями відповідно інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-2/о «Висновок про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі» який затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2021 року № 407
Ця Інструкція визначає порядок видачі та заповнення форми первинної облікової документації № 080-2/о «Висновок про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, унаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі» (далі - Висновок).
Висновок призначений для реєстрації когнітивних порушень які виникають при захворюваннях (органічні психічні розлади (F00-F09), розумова відсталість (F70-F79), порушення рухової активності (паралічі), соціальна дезадаптація, інвалідність І групи тощо). Когнітивні порушення можуть спостерігатися у симптокомлексі наступних розладів психіки (F10-F19), шизофренія (F20), первазивні розлади розвитку (F84), нейродегенеративні захворювання (хвороба Альцгеймера, Паркінсона тощо), судинні захворювання головного мозку (інсульти, інфаркти мозку, церебральний атеросклероз), нейроінфекція, наслідки черепно-мозкової травми, новоутворення, метаболічні порушення та інтоксикації, аутоімунні захворювання, генетичні захворювання тощо.
Висновок надається закладами охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги.
Якщо є стійкі розлади здоров’я необхідно пройти лікування та МСЄК.
П. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317(далі – постанова), передбачено, що медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Відповідно до п.15 постанова , комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, у тому числі за місцем їх проживання або місцем перебування у закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.
Після проходження МСЄК має бути інвалідність I чи II групи з приписом про те, що потребує стороннього догляду.
У подальшому, якщо виникли питання, звертатися за телефонами: 0972426086 та 0930995811 або E-mail: starenkow@ukr.net
Якщо Вам, була корисна та сподобалася повнота моєї консультації, прошу залишити відгук.
Заздалегідь вдячний!
З повагою,
Адвокат Олександр Старенков
Відповідь надійшла швидко і все зрозуміло
Дякую дуже за премію. Звертайтесь!