Можливість демобілізації

Доброго дня. Маю таке питання стосовно можливості демобілізації.

Я вчитель в школі на момент 24.02.2022 не мав належної кількості годин на тиждень для можливості відстрочки від мобілізації, тому був мобілізованим як офіцер запасу. На данний момент, згідно попередньої тарифікації маю повне тижневе навантаження в закладі загальної середньої освіти ( 1,0 ставки). Чи маю я право на демобілізацію і відповідно до яких документів чинного законодавства?

Дякую за увагу.

05.07.2022 13:28 2397

Консультация исполнителя

Сергій РОГОЗІН
Адвокат Київ
На портале: 2 года
10 отзывов (8 +) (2 -)
Консультации: 43

Вітаю!

Відповідно до абзаца 3 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:

 

Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

….

наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

 

Відповідно до діючого законодавства України, зокрема  частина 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено наступний  порядок звільнення з військової служби:

 стаття 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

  1. Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах:

….

2) під час воєнного стану:

а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі. (в 60 років звільняються рядові військовослужбовці, далі – в залежності від військового звання – примітки мої)

б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

 

в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання (у випадку скоєння військовослужбовцем кримінального правопорушення – примітки мої).

 

г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;

у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;

у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;

у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;

у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;

військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

 

  

В описаному випадку,  якщо можна так висловитися , закон немає зворотної сили.

Неможливо ситуацію розвернути  навпаки.
Тому не бачу підстав для звільнення з лав ЗСУ по описаним підставам. 

В ЗВ’ЯЗКУ З ЧИМ РЕКОМЕНДУЮ:

У випадку бажання звільнення передивитися,  уважно ознайомитися з положеннями ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

За потребою відповім на додаткові питання.

===

Дякую за за зверненн на ресурсі B2B CONSULT!

На сайті можна поставити ПРЯМЕ ПИТАННЯ АДВОКАТУ.

А також ВІДДЯЧИТИ за роботу АДВОКАТА.

Використовуємо можливості, які дає B2B CONSULT -

це оперативно,  корисно та безпечно.

===

У ВИПАДКУ ВИНИКНЕННЯ ЗАПИТАНЬ ПРОКОНСУЛЬТУЮ ІНДИВІДУАЛЬНО, З КОНКРЕТНОЇ СИТУАЦІЇ.

відповім на поставлені запитання.

МОЯ КОНСУЛЬТАЦІЯ ДОЗВОЛИТЬ СКЛАСТИ ОПТИМАЛЬНИЙ ПЛАН ОСОБИСТІХ ДІЙ І УНИКНУТИ НЕГАТИВНИХ ТА НЕОЧІКУВАНИХ СИТУАЦІЙ.
КОНСУЛЬТАЦІЯ АДВОКАТА СЬОГОДНІ – ВАША БЕЗПЕКА ЗАВТРА ТА ЗАВЖДИ.
===
ІНДИВІДУАЛЬНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ НАДАЮТЬСЯ ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСУ ЗА ТЕЛЕФОНОМ
☎ 050 19-359-42,
☎ 067-940-63-00.
===
У ВИПАДКУ ЯКЩО У ВАС ВИНИКЛИ ДОДАТКОВІ ЗАПИТАННЯ АБО НЕОБХІДНО ВИВЧИТИ КОНКРЕТНІ ДОКУМЕНТИ, ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА АДРЕСОЮ -
rogozin555@ukr.net
(ДЛЯ ПЕРЕСИЛКИ ДОКУМЕНТІВ) АБО ЗА ВКАЗАНИМИ ТЕЛЕФОНАМИ.
===
Можливий правовой супровід процесу АДВОКАТОМ.
===
З повагою.
Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН
https://bit.ly/3wsTZRE
☎ 050 19-359-42
☎ 067-940-63-00

 

Якщо подобається, тисни кнопку