<span;>Маю захворювання правого ока. Результати обстеження:
<span;>Анізометропія. Факосклероз.
<span;>Міопія високого ступеню. Складний міопічний асигматизм. Амбліопія середнього ступеню.
<span;>Пресбіопія.
<span;>Праве око бачить 0,02
<span;>з корекцією 0,3-0,5. Стабільна корекція не можлива.
<span;>Ліве око бачить 0,95-1,0.
<span;>Різниця діоптрій - 9,5.
<span;>Стабільна корекція не можлива.
<span;>При проходженні ВЛК, чи можу я спиратись на 402-й наказ, а саме на ст.30(а) та пояснення до неї ?
<span;>Допоможіть розібратись, щоб бути впевненим в своїх діях</span;></span;></span;></span;></span;></span;></span;></span;></span;></span;></span;>
Добрий день.
Пресбіопія, міопія та астигматизм - це порушення зору, які класифікуються за статтею 30. Факосклероз - це патологія, але вона не включена до Розкладу хвороб. Анізометропія - це коли на одному оці пресбіопія, а на іншому міопія. Сама по собі анізометропія теж не включена до Розкладу хвороб, і має практичне значення лише для визначення астигматизму.
Але ВЛК при визначенні конкретної статті Розкладу хвороб, спочатку оцінює зір за статтею 31, і переходить до статті 30 тільки якщо гострота зору з корекцією не дає підстав для застосування статті 31 Розкладу хвороб, але характер та ступінь аномалії рефракції такі, що одержану гостроту зору слід визнавати нестійкою.
Це якраз Ваш випадок: начебто гострота зору з корекцією не дає підстав для застосування статті 31, але так як стабільна корекція неможлива, то звідси маємо висновок: Вам повинні встановити статтю 30.
Відкриваємо Розклад хвороб, статтю 30:
а) короткозорість або далекозорість будьякого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр або астигматизм будьякого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 6,0 дптр - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.
Це теж чітко Ваш випадок: різниця діоптрія між очами (астигматизм) 9,5 дптр.
Висновок: при проходженні ВЛК повинна бути встановлена стаття 30-а, тобто Вас визнають непридатним до служби з виключенням з військового обліку.
Що робити, якщо ВЛК з якихось підстав відмовиться записати в своїй постанові статтю 30-а:
В такому разі переходимо до процедури оскарження висновку/постанови ВЛК:
Порядок оскарження постанов (висновку) ВЛК
Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення про військово-лікарську експертизу).
Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).
Досудовий порядок оскарження
Рішення ВЛК можуть бути оскаржені в такому порядку:
Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.
Якщо щось незрозуміло, або залишились питання, пишіть мені на пошту ddmitr@ukr.net
З повагою, Дмитро Дончак.
Дякую за пояснення. Все докладно та зрозуміло.