Добрий день.Скажіть ,будь ласка,якщо чоловіку в руки не вручали повістку,але йому потрібно пройти ВЛК,для того щоб зняти себе з обліку по стану здоров`я то як йому це зробити?він може явитися без повістки?
Є уточнення,служив в армії, 2 повістки приносили на початку війни по колишній адресі і лишали в дверях.Не приходив.А тепер хоче сам прийти по стану здоров`я, щоб списатися
Що йому грозить і як правильно поступити
Доброго дня
Стосовно вашого питання можемо повідомити наступне
Проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби передбачено положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, що затверджене Наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402.
Розклад хвороб, які дають право на відстрочку або визначають непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку також наведений в Наказі 402 від 2008 року.
Для проходження медичного огляду та отримання рішення ВЛК чоловіку необхідно з'явитися в територіальний центр комплектування за місцем проживання. Але, перед відвідуванням військомату, бажано пройти медичний огляд у поліклініці або в приватній клініці самостійно. Потім надати до військомату медичні документи з діагнозом та обстеженнями. Після звернення до військомату чоловіка відправлять на медкомісію. Варто прослідкувати, щоб в заключенні медкомісії було записано діагноз у відповідності із захворюванням (як зазначено у діагнозі) та у відповідності до Розкладу хвороб.
Медкомісія може винести один з висновків:
придатний до військової служби;
тимчасово непридатний до військової служби з датою повторного огляду;
непридатний до служби у мирний час, але придатний у воєнний;
непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
Якщо ВЛК у висновку запише захворювання, яке передбачає непридатність до військової служби, то у військовому квитку зроблять запис "непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
З’явитися до військомату для проходження ВЛК можна без повістки.
Що стосується відповідальності за неявку по повісткам, то якщо чоловік не отримував їх особисто, під підпис, то і відповідальності не може бути. Залишення повістки в дверях не є належним врученням. Факт отримання повістки повинен бути документально підтверджений - або власним підписом, або підписом про отримання за допомогою поштового зв’язку.
Якщо є докази належного вручення та отримання повістки і при цьому чоловік не з’явиться до військомату, то в цьому випадку може буде адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.
Якщо у Вас є додаткові або уточнюючі питання, можете написати на ел.пошту pravoizachita@gmail.com
Будемо вдячні за відгук щодо наданої консультації.
Успіхів Вам!
Дуже дякую, чітка відповідь на всі поставлені питання