1. Чи можу перенести оформлення спадкової справи від одного нотаріуса до іншого. Тобто я відкрила спадкову справу, а продовжувати роботу хочу з іншим нотаріусом
2. Які терміни оформлення спадщини під час воєнного стану. Вже пройшло 6 місяців з моменту загибелі людини, спадкова справа відкрита. До якого часу я маю звернутись для оформлення спадщини, враховуючи що там буде нерухомість і транспортний засіб. Які обмеження зараз по реєстрам.
Вітаю!
По першому питанню:
На жаль не можете. Так як, відповідно до статті 1221 Цивільного кодексу України Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.
В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.
Є Єдиний реєстр, де фіксуються заяви про прийняття спадщини. Тому куди би Ви не звернулися, інший нотаріус по Вашим особистим даним побачить, що Вами вже подана відповідна заява.
Але є ще варіант,- можна зробити довіреність на іншу особу, яка буде займатися подальшим оформленням Вашої спадщини.
По другому питанню:
Відповідно до статті 1298 Цивільного кодексу України. Строк видачі свідоцтва про право на спадщину (оформлення права на спадщину)
Положення абзацу першого цієї частини застосовується також щодо дитини, зачатої за життя спадкодавця, але народженої після його смерті, у разі спадкування за законом.
Таким чином оформити право на спадщину можливо після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Інші строки не обмежені.
На теперішній час обмежень по спадковим реєстрам, з якими працюють нотаріуси не має.
Якщо ще залишилися питання, звертайтеся до мене у зручному для Вас форматі, додатково відповім на питання. Тел. 0972426086(Вайбер або Телеграм) та 0930995811 або E-mail: starenkow@ukr.net.
Успіхів Вам! У разі наявності питань, чикаю зв’язку з Вами.