Добрий вечір.
Плануємо невеличке виробництво постільної білизни (ФОП 3 група) Підкажіть будь ласка, які є спеціальні вимоги для ведення такого бізнесу, чи потрібна ліцензія, дозволи і т.д.
Дякую.
Добрий день.
Для здійснення діяльності з виробництва постільної білизни не потрібна ліцензія. Перелік видів діяльності, яка підлягає ліцензуванню передбачений ст. 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", див. за посиланням: Про ліцензування видів госп... | від 02.03.2015 № 222-VIII (rada.gov.ua) В цей перелік не включається виробництво текстільної продукції. А отже, Вам не потрібна ліцензія.
Дозвіл на виконання робіт з виробництва текстильної продукції також не потрібний, адже такі роботи не відносяться до переліку робіт підвищеної небезпеки, що визначений Постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107 та Постановою КМУ від 3 лютого 2021 р. № 77. Тому, дозвіл на здійснення такої діяльності Вам не потрібний.
Законодавством встановлені вимоги (державні стандарти) яким мають відповідати продукція, зокрема:
-Державні санітарні норми та правили «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги» (Наказ МОЗ України 29.12.2012 № 1138 див. за посиланням:Про затвердження Державних сані... | від 29.12.2012 № 1138 (rada.gov.ua)
-ДСТУ 3119-95 Білизна постільна. Загальні технічні умови (див. за посиланням:ДСТУ 3119-95 Білизна постільна. Загальні технічні умови (budstandart.com)
Відповідність виготовленого товару стандартам та нормам бажано підтверджувати сертифікатом якості, який Ви можете виготовити. Чому я кажу бажано, адже обов'язковій сертифікації така продукція не підлягає, але підтверджувати документально якість виготовленого товару/продукції це вимоги законодавства про захист прав споживачів (ст. 6 Закону України "Про захист прав споживачів").
Замовити послугу з оформлення добровільного сертифікату на свою продукцію можливо у підприємства Укрстандартсертифікація Добровільний сертифікат — ТОВ "Укрстандартсертифікація" (ukrstandart.net)
Щодо вимог до інформації про товар (яка може міститися зокрема на упаковці, у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі).
Згідно до ст. 15 "Про захист прав споживачів", товар (продукція) має містити таку інформацію:
1) назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються;
3) дані про основні властивості продукції, номінальну кількість (масу, об’єм тощо), умови використання;
4) відомості про вміст шкідливих для здоров'я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;
5) позначку про наявність у складі продукції генетично модифікованих організмів;
6) дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції;
6-1) виробник (продавець) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоров'ю або майну споживача) протягом тижня вилучає цю продукцію з продажу та приводить інформацію про неї до відповідності;
7) дату виготовлення;
8) відомості про умови зберігання;
9) гарантійні зобов'язання виробника (виконавця);
10) правила та умови ефективного і безпечного використання продукції;
11) строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;
12) найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.
Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови.
У разі виникнення додаткових питань або уточнень звертайтеся marina.bekalo@gmail.com
З повагою,
Адвокат Бекало Марина
Все чітко, зрозуміло і по суті, без води та зайвих посилань на статті законів! Дякую
Бажаю успіхів!