Відстрочка і виїзд по постійному догляду

Маю постійний догляд за своїм батьком(без інвалідності, є тільки довідка лкк) Цікавить як на практиці зараз з виїздом, чи пропускають з таким, і які саме доки потрібні, чи обов.язкво щоб відстрочка була оформлена і чи ризиковано пробувати без він-коду і візиту до тцк(військовий кв. не оновлював після строкової служби ще до війни). По відстрочці: чи можна її ще оформити тільки по довідці лкк поки не створені комісії враховуючи постанову 560, як часто цю довідку потрібно було поновлювати у тцк до постанови? Також чи можливо здійснювати постійний догляд і одночасно навчатись на деній комерційній формі навчання? І останнє: чи є інфа по можливості подавати на відстрочку через електроний кабінет?

01.06.2024 03:38 448

Консультация исполнителя

Галина Токмач
Юрист Мирноград
На портале: 5 лет
165 отзывов (165 +) (0 -)
Консультации: 566
Топ 3 специализации:
  • Трудове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Добрий день!

1) Маю постійний догляд за своїм батьком(без інвалідності, є тільки довідка лкк) Цікавить як на практиці зараз з виїздом, чи пропускають з таким, і які саме доки потрібні, чи обов.язкво щоб відстрочка була оформлена і чи ризиковано пробувати без він-коду і візиту до тцк(військовий кв. не оновлював після строкової служби ще до війни). -  відповідно до пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. 

Частиною шостою статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" встановлено, щоу період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України

Згідно пункту 54 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, у ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

ОТЖЕ, для виїзду за кордон потрібно мати:

1) закордонні паспорти;

2) ваше свідоцтво про народження;

3) висновок ЛКК про потребу батька в постійному сторонньому догляді;

4) ваш військово-обліковий документ зі штрих-кодом, так як без цього прикордонники не зможуть звірити дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Реєстру. Якщо вашому батьку менше 60 років, то він також повинен мати військово-обліковий документ зі штрих-кодом.

2) По відстрочці: чи можна її ще оформити тільки по довідці лкк поки не створені комісії враховуючи постанову 560, як часто цю довідку потрібно було поновлювати у тцк до постанови? - ні, висновок ЛКК лише підтверджує потребу вашого батька в постійному догляді. При цьому, відповідно до пункту 9 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

3) Також чи можливо здійснювати постійний догляд і одночасно навчатись на деній комерційній формі навчання? - законодавством це не визначено. Особисто я вважаю, що ні.

4) І останнє: чи є інфа по можливості подавати на відстрочку через електроний кабінет? - немає, електронний кабінет ще не запрацював.

Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через пряме питання на сайті або пишіть на пошту - gallina.tokmach.82@gmail.com

Всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку