Медична консультація

Вітаю, ми стали прийомною родиною для хлопчика трьох місяців. Я хочу дізнатися всю картину по його здоров’ю, на який закон, приказ і т д я можу ссилатись, якщо лікарі відмовляють нам в цьому. Хочу розуміти свої права та їх права та обовʼязки
14.11.2024 07:36 36

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
165 отзывов (164 +) (1 -)
Консультации: 900

Вітаю!

Я ВАМ НАДАМ КОНСУЛЬТАЦІЮ, ЯК ПРИЙОМНИМ БАТЬКАМ, А НЕ ЯК УСИНОВЛЮВАЧАМ.

АЛЕ ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ОДНАКОВІ (СТ.150 СК УКРАЇНИ).

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей та дотримання принципу конфіденційності інформації щодо ураження прийомних дітей ВІЛ-інфекцією.

СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ 

Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

4. Батьки зобов'язані поважати дитину.

5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Стаття 256-2. Прийомні батьки

1. Прийомні батьки - подружжя або особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяли для спільного проживання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

2. Прийомні батьки несуть обов'язки по вихованню та розвитку дітей, передбачені статтею 150 цього Кодексу.

3. Прийомними батьками не можуть бути особи, зазначені в статті 212 цього Кодексу.

{Частина третя статті 256 - 2 в редакції Закону № 1452-VI від 04.06.2009 }

4. Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють без спеціальних на те повноважень як опікуни або піклувальники.

хххххххх

Відповідно до статті 207 Сімейного Кодексу України усиновленням є прийняття у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадків, коли усиновлення здійснюється громадянином України дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України, або якщо усиновлювач не є громадянином України чи усиновлення дитини, яка є громадянином України здійснюється іноземцем.

ххххххххх

Відповідно до частини другої статті 39 Закону України "Основи законодавства про охорону здоров’я" ч.2 ст.285 Цивільного кодексу України батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на отримання інформації про стан здоров’я дитини (до 18 років) або підопічного (недієздатної особи).

МОЗ  затвердило Порядок інформування майбутніх батьків, батьків, інших законних представників, а також особи, яка досягла 14 років, про несприятливий діагноз (наказ МОЗ від 10.08.2023 № 1435 зі змінами згідно з наказами МОЗ від 30.08.2023 № 1550 і від 06.10.2023 № 1750). Порядок поширюється на спадкові та вроджені патології або ризик їх появи, що можуть призвести до інвалідності або смерті дитини.

Лікар зобов’язаний надати батькам або законним представникам інформацію про стан здоров’я дитини, мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, у тому числі наявність ризику для життя і здоров’я дитини.

Інформацію слід доносити нейтрально та в повному обсязі. Лікар має використовувати чітку, зрозумілу лексику та термінологію, коли повідомляє діагноз. Також варто пояснювати спеціальні терміни  зрозумілими словами і використовувати короткі однозначні фрази.

ОТЖЕ,  ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЗНАТИ ВСЮ МЕДИЧНУ ІНФОРМАЦІЮ ВІДНОСНО ПРИЙОМНОЇ ДИТИНИ.

Якщо подобається, тисни кнопку