Консультація з приводу отримання інвалідності

Цікавить який порядок оформлення інвалідності

1. Скільки мінімум має пройти часу, щоб подавати документи в МСЕК?
2. Чи потрібен лікарняний, якщо хворий - ФОП?
3. Скільки потрібно виписок, що після реабілітації ситуація не покращилась?
26.11.2024 13:25 89

Консультация исполнителя

Андрій Топчій
Юрист
На портале: 1 год
66 отзывов (63 +) (3 -)
Консультации: 312
Топ 3 специализации:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Добрий день!

По першому питанню: Законодавство не встановлює мінімальний проміжок часу для подачі документів на МСЕК.

Відповідно до п. 3 Положення "Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності", Медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі - особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

Таким чином, після отримання висновку ЛКК, документи одразу ж можуть бути подані у МСЕК.

2. Питання лікарняного само по собі не пов'язано з оформленням інвалідності. Разом з тим, відповідно до п. 27 вищевказаного Положення,Підставою для встановлення III групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

Таким чином, тривалі лікарняні можуть розглядатись як обмеження працездатності особи та є додатковим, хоча і не обов'язковим елементом встановлення інвалідності.

3. Законодавство не пов'язує встановлення інвалідністю з кількістю виписок. Відповідно до законодавства, МСЕК має оцінювати комплексно, чи не відбулось змін у стані хворої людини на краще після проведеної реабілітації. Але на практиці, здебільшого, МСЕК оцінює це питання саме за виписками та може вимагати від 1 до 3 виписок за рік. Повторююсь, законодавчо це ніяк не визначено.

Якщо подобається, тисни кнопку