18 ти річний обмежено придатний

Сину у жовтні виповнилось 18 років ( він дитина інвалід ) після повноліття йому на переогляді дали 3 групу інвалідності на два року, і військово - обліковому документі - обмежено придатний ..
.... ( у приписному "непридатний " але його термін закінчився)
Питання : чи має він пройти влк до лютого 2025 року ( тцк він повідомив про наявність інвалідності в 7 денний термін)
06.12.2024 15:17 248

Консультация исполнителя

Андрій Межирицький
Адвокат
На портале: 2 года
118 отзывов (118 +) (0 -)
Консультации: 300
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право

Доброго дня. Дякую за вибір.

Питання переогляду осіб які мають статус "обмежено придатні" висвітлено в Законі України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист" № 3621 від 21.03.2024 року, який набрав чинності 04.05.2024 року. Пункт ІІ Прикінцевих та перехідних положень цього закону містить правову норму наступного змісту:

"Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби."

Як бачимо, законодавець використав термін "ПІДЛЯГАЮТЬ", а не, напркилад, "ЗОБОВ'ЯЗАНІ". Це означає, що громадяни не зобов’язані самостійно ініціювати процедуру переогляду, а відповідальність за організацію повторного медичного огляду лежить на державних органах, в даному випадку органі військового управління -Територіальні центри комплектації та соціальної підтримки. Закон прямо не вказує, що громадянин зобов’язаний звертатися самостійно.
Використання терміну "підлягають" передбачає, що процедуру має забезпечити компетентний орган. Це відповідає принципу правової визначеності: якщо законодавець хоче покласти обов’язок на громадянина, це має бути чітко вказано.

Проте, з огляду на існуючу практику трактування законодавства державними органами, особливо ТЦКтаСП, нажаль треба бути готовим к іншому трактуванню даної норми і намаганню притягти таку особу до відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25.5 тисяч гривень. У правозастосовній та судовій практиці все буде залежати від конкретних обставин і додаткових нормативних роз’яснень. Але якщо закон не містить чіткого механізму, завжди варто сподіватись на захист інтересів громадянина в судовому порядку, з огляду на прогалини у формулюваннях.

Тож, остаточний вибір тактики поведінки завжди за Вами. При цьому треба враховувати, що хлопець в будь-якому разі (незалежно від визначення ступеня придатності до військової служби) має право на відсрочку як особа з інвалідністю.

Якщо залишиись питання, звертайтесь за телефоном +38-050-301-67-55 (будь-який мессенджер)

Сподіваюсь інформація буде Вам корисною. Буду дуже вдячний за відгук.

Якщо подобається, тисни кнопку