Состояние мужа средней тяжести после прохождения БЗВП

Добрый день. Примерно около 7-8 месяцев муж в ЗСУ. После очередного ВЛК летом его отвезли на учения (БЗВП проходить, ранее не служил никогда, в 2015 получил повестку, прошел ВЛК, но потом его отправили домой по состоянию здоровья), в учебном центре стало плохо (ТЦК подделали ВЛК, но у мужа было фото настоящего заключения ВЛК, где сказано, что "придатний в частинах забеспечення..."), я подняла шума, и ротный его отправил сразу на повторное ВЛК в госпиталь, в Винницу. Проходил ВЛК долго, около 4 месяцев, так как действительно у него проблемы со спиной, ногой, рукой. По решению ВЛК: "придатний в частинах забеспечення". После ВЛК приехал в другой учебный центр (где обмежено придатні). На обезболивающих сидел таблетках и кое-как прошел БЗВП. Неоднократно обращался за помощью к местному врачу, его кололи, даже на несколько дней освободили от нагрузок. В итоге, ему стало хуже (при вдохе диафрагма работает на 66 процентов, искревление грудной клетки 2 степени у него, броник вообще носить нельзя, но на учениях без броника никак). В прошлую субботу его отвезли в ближайшую городскую больницу, начали капать, и конечно же колоть сильными обезболивающими от разных болезней (все за счет мужа). В итоге, курс был назначен со вторника на 5 дней, но заведующая пришла и сказала, что у нее приказ его выписать в пятницу. Вчера его выписали, она написала, что требует лечения, состояние средней тяжести. Муж вернулся в учебный центр, пошел к доку и начальнику, те отказали в рапорте. Сегодня сдал автомат. Снова пошел к доку, он сказал, что не будут ему подписывать рапорт на лечение, пусть ждет, когда приедет с понедельника какая-то бригада и его заберет, там и напишет рапорт. Все документы прилагаю. Я позвонила на горячую линию Мин Обороны, мое обращение зарегестрировали, но Вы же понимаете, что это все будет долго длиться, а делать что-то нужно сейчас. Он лежит там, препаратов уже нет у него (обезболивающих). В центре есть такой слух, кто много говорит, того на 0 отправляют. Подскажите, пожалуйста, как сейчас законно я могу помочь мужу? Имеет ли право его забрать боевая бригада? Если все-таки его заберут, в течение какого срока должен рассматриваться рапорт на лечение (и может ли муж сам выбрать город, где будет проходить лечение, в рекомендации врач из больнице написала, что требует наблюдения у семейного врача, плюс он официально стоит на учете у травматолога)? Если я найду сама ему часть, как мне нужно действовать: ехать за рекомендационным письмом и с рапортом муж подает командиру его части?

11.01.2025 12:37 92

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 4 года
171 отзыв (170 +) (1 -)
Консультации: 924

Вітаю!

1.

ОСЬ ОФІЦІЙНИЙ ПОРЯДОК ДІЙ РОЗРОБЛЕНИЙ МО УКРАЇНИ:

https://turbota.mil.gov.ua/dovidnyk-poranenogo?insideurl=ni&outsideurl=vlkstypryd#vlkstypryd

Військовослужбовець визнаний придатним до військової служби, але погано себе почуває

Якщо виникла ситуація, у якій, за рішенням ВЛК, ти придатний(-а) до служби, але при цьому маєш скарги на стан здоров’я, ось такими мають бути твої дії в цьому випадку:

  1. Якщо ти потребуєш екстреної невідкладної медичної допомоги (наприклад, через травму, нещасний випадок, загрозливий для життя стан):
    • зателефонуй 103 або звернися до найближчого закладу охорони здоров’я;
    • повідом свого безпосереднього командира про захворювання або попроси медичних працівників повідомити найближчий ТЦК та СП про місце свого перебування із зазначенням облікових даних для подальшого повідомлення у твою військову частину;
    • після надання медичної допомоги дотримуйся рекомендацій лікаря: повернутись до служби/звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я в системі МОУ з повідомленням безпосереднього командира.
  2. При загостренні хронічних захворювань (станах, що не загрожують здоров’ю і життю):
    • зв’яжись із безпосереднім командиром і повідом про захворювання та про те, що будеш звертатися до закладу охорони здоров’я;
    • того ж дня звернися за консультацією до лікаря;
    • повідом свого командира про результати обстеження. Від результатів залежать подальші дії;
    • якщо результати обстежень вказують на задовільний стан здоров’я або про необхідність планового лікування, необхідно повертатись до в/ч та за необхідності звертатися до начмеда військової частини;
    • якщо ж результати обстежень підтверджують необхідність надання екстреної медичної допомоги керуйся пунктом 1.
  3. Якщо командир не дозволяє тобі залишитись за місцем перебування для подальшого медичного обстеження.
    • Повернись до військової частини, де повідом командира про наявні проблеми зі здоров’ям, відвідай медпункт в/ч. У разі необхідності, напиши рапорт з проханням отримати направлення на лікування (в письмовому вигляді або через мобільний додаток Армія+ https://aplus.mod.gov.ua/).
    • У разі необхідності, терміново звернись до лікаря за своїм місцем перебування у відпустці та отримай рекомендації щодо необхідності обстеження, лікування, госпіталізації чи оперативного втручання.
    • З відповідними медичними довідками необхідно звернутись до ТЦК та СП.
    • ТЦК та СП чи ВСП на основі рекомендації лікаря надає довідку про законність твого перебування за межами в/ч. А також передає твоєму командуванню інформацію про необхідність твого лікування.

НЕОБХІДНО ТРЕБА НАПИСАТИ РАПОРТ ТА ПОПЕРЕДИТИ, ЩО В РАЗІ ІГНОРУВАННЯ ВАШИХ ПРАВ, ВИ БУДЕТЕ СКАРЖИТИСЯ ЗГІДНО РОЗДІЛУ V ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТАТУТУ ЗСУ.

Якщо на Ваш рапорт командування не реагує, тоді вступає в дію положення Розділу V Дисциплінарного статуту ЗСУ. 
В такому разі Ви може скаржитися на дії командування. 
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
РОЗДІЛ V. 
110. Усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:
прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод;
незаконного покладення на них обов’язків або незаконного притягнення до відповідальності.
111. Заява чи скарга з інших питань службової діяльності подається безпосередньому командирові (начальникові) тієї особи, дії якої він оскаржує, а в разі, якщо особи, які подають скаргу, не знають, з чиєї вини порушені їх права, заява чи скарга подається в порядку підпорядкованості. У такому самому порядку подаються пропозиції.
хххххххх
  • В Україні почала роботу гаряча лінія для військових — так зване «вікно довіри».Через цей сервіс військовослужбовці зможуть повідомляти про можливі порушення, неправомірні дії або інші проблеми, які можуть негативно впливати на боєздатність окремих підрозділів.Військові можуть надсилати текстові або голосові повідомлення через месенджер WhatsApp за номером +38 066 355 67 30.
  • Контакти для звернень до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
    • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
    • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
    • за номерами телефонів: 0 800 501 720; 044 299 74 08.
  • ВМіноборони функціонує “гаряча лінія” – 1512.
хххххххх
З ПРИВОДУ РАПОРТА:

Наказ № 531 від 06.08.24 р. "Про затвердження Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України", який розповсюджується на військовослужбовців у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.

Його основні норми:

1️. Рапорт, як і раніше, має подаватись безпосередньому командиру. Але якщо він не може вирішити порушене у рапорті питання або відмовляється розглядати рапорт - вищестоящому командирові.

2️. Врегульовані строки розгляді рапортів.

Рапорти мають бути розглянути в такі строки:

-усні рапорти - негайно, але не довше строку розгляду паперових рапортів

-паперові та електронні рапорти щодо питань військової дисципліни, обов'язків особового складу під час виконання бойових наказів, збереження життя і здоров'я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин - невідкладно, але не довше 48 годин.

-паперові та електронні рапорти з інших питань - протягом 14 днів.

При цьому відлік строку починається не з моменту реєстрації рапорту у службі діловодства, а з моменту фактичної подачі рапорту по команді.

3️. Встановлені мінімальні вимоги до змісту рапорту та заборона вимагати дотримуватись певного шрифту, інтервалу тощо (про це зроблю окремий допис)

4️.Закріплена вимоги до змісту резолюції командирів на рапортах. У випадку відмови обов'язково мають бути зазначені правова підстава та обґрунтування.

5️. Нарешті закріплена норма: якщо проміжний командир не погодив рапорт, це не зупиняє рух рапорту - рапорт має бути направлений до того командира, який повноважний приймати остаточне рішення по суті рапорту.

6️. Якщо командир не погоджує рапорт через недостатність наданої інформації чи документів, він зобов'язаний чітко вказати вичерпний перелік підстав та документів, які необхідно додати для вирішення питання по суті.

Інакше кажучи, розповсюджене формулювання "Подано неповний пакет документів" не є належним результатом розгляду рапорту

7️. Заборонено вимагати попереднє усне погодження рапорту.

8️. Нормативно закріплена можливість направляти рапорт поштою.

9️. Закріплена можливість подавати рапорт в електронній формі, в тому числі через додаток "Армія+".

При цьому кожен командир зобов'язаний повідомити своїм підлеглим свій ID-номер в системі та ID-номер СЕДО підрозділу.

МІСЦЕ ЛІКУВАННЯ ТА МІСЦЕ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ОБИРАТИ САМОСТІЙНО НЕ МАЮТЬ ПРАВА. 

2.

З ПРИВОДУ МІСЦЯ СЛУЖБИ:

Постанова ВЛК:придатні до служби в підрозділах військового забезпечення, ТЦК та СП, вищих навчальних закладах, навчальних центрах, установах, медичних частинах, підрозділах тилового забезпечення, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони - цей статус надається чоловікам, які мають певні захворювання або фізичні вади, які не роблять їх непридатними до військової служби, але обмежують їхні можливості.

Служби забезпечення військової частини:

структурні підрозділи військових частин, які не підпадають під визначення "служби забезпечення органів військового управління", здійснюють забезпечення підрозділів військових частин військовим майном за визначеною номенклатурою та ведуть облік його наявності і руху.

(Міноборони, Наказ "Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України" від 17.08.2017 N 440)

ЯК БАЧИМО МОЖУТЬ НАПРАВИТИ В БОЙОВУ БРИГАДУ, АЛЕ В ПІДРОЗДІЛИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. 

3.

ПЕРЕВЕДЕННЯ  В ІНШУ ЧЕСТИНУ:

МІСЦЕ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ НЕ ОБИРАЮТЬ.

"ВІДНОШЕННЯ" НА ПЕРЕВЕДЕННЯ В НЕБОЙОВІ ЧАСТИНИ, ПРАКТИЧНО НЕ МАЮТЬ СЕНСУ, ТОМУ ЩО ЦЕ НЕПРИОРИТЕТНІ ПІДРОЗДІЛИ - ТОМУ НЕ ЗАДОВОЛЬНЯЮТЬСЯ.

Якщо військовослужбовець переводиться з тилової частини в бойову, то таке рішення приймають переважно завжди позитивно. Якщо з бойової в тилову й при цьому не має ні сімейних обставин, ні протипоказів до служби на бойових посадах, то таких рішень переважно не приймають. Якщо військовослужбовець переводиться з бойової в бойову — там уже рішення приймають командири. І вони оцінюють, де ця людина буде більш ефективна.

Якщо подобається, тисни кнопку