Продажа квартиры и покупка дома

Нашли себе дом для покупки, площадь дома 52 кв, у нас есть квартира 45 кв, семья которая продаёт дом имеет 2 несовершеннолетних детей, и мы договорились так что мы переоформим им квартиру, доплатим а они на нас дом. Но как узнали что продать дом без разрешения попечительского совета нельзя стал вопрос как быть? Обезательно оно нужно? Если будет проходить две сделки у натариуса продажа дома и покупка квартиры? Возможно ли без разрешения в этом случае?

26.01.2020 11:42 1694

Консультация исполнителя

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
На портале: 5 лет
817 отзывов (816 +) (1 -)
Консультации: 2092
Топ 3 специализации:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Віносно форми угоди, то немає різниці - чи це два договора купівлі-продажу, чи це договір міни. Що порібно знати:


1. Дозвіл на таку операцію повинні давати не тільки батьки, але і Опікунська Рада. Офіційне рішення Опікунської Ради є обов'язковим документом для оформлення такої угоди. Без такого документа жоден нотаріус не візьметься оформити операцію, так як потім угода може бути розірвана, а на нотаріуса накладуть штраф і позбавлять ліцензії.  Іноді чекати таке рішення приходиться досить довго, так як Опікунська Рада збирається не частіше одного разу на місяць, а затверджувати такі питання вони повинні тільки колегіально.


2. Для початку потрібно купити квартиру, прописати туди дітей, а вже потім продавати стару площу (будинок). Неможливо просто виписати дитину, продати будинок, а вже потім купувати нове житло (квартиру) і прописувати туди дітей.


3. Продати квартиру можна тільки в разі поліпшення житлових умов дітей. Тобто якщо квартиру продають, а замість неї купують більшу, то тоді угода цілком можлива. В Вашому випадку сім'я з дітьми продає 52 кв.м. а купує 48 кв.м., отже відбувається погіршення житлових умов дітей, і орган опіки та піклування відмовить у наданні згоди.


Які є варіанти для того, щоб все-таки здійснити обмін і отримати дозвіл органу опіки?



  1. Надати такі аргументи органу опіки, які допоможуть отримати дозвіл на угоду. Такими аргументами можуть стати погана екологічна ситуація в районі знаходження будинка в порівнянні з новою квартирою, близькість до родичів, що дасть можливість дітям більше спілкуватися з дідусями та бабусями, переваги інфраструктури, близькість навчальних закладів і т.д.

  2. Аргументом може стати той факт, що будинок старий і потребує ремонту, і жити надалі дітям в такому будинку не дуже безпечно.

  3. Батьки можуть оформити угоду не на себе, а зробити дітей єдиними власниками квартири, і як варіант, укладання попереднього договору про купівлю нерухомості на дітей, і надання цього документа в орган опіки та піклування, як доказ про збереження її прав.

  4. Якщо неможливо домовитися з органом опіки, тоді власники будинку можуть прописати дітей в іншій квартирі, наприклад у бабусь і дідусів.

  5. Якщо жоден варіант не підходить, то залишається оформити угоду так як є, але при цьому діти не змінять прописку і будуть надалі прописані в будинку до досягнення повноліття. Вони не мають жодних прав на будинок, але залишаються прописаними. Після 18-ти років діти або самі виписуються, або Ви виписуєте їх через суд, це не важко. Але в такому варіанті можете вимагати знижку в доплаті.


Продавці будинку повинні разом з Вами вирішити, який з перечислених варіантів найбільш прийнятний в даній ситуації.


В разі виникнення будь-яких додаткових питань, звертайтеся до мене на ел. пошту ddmitr@ukr.net


З повагою, Дончак Дмитро.



якщо домовитися з органами опіки неможливо, родини тимчасово прописують дитину в іншій квартирі, наприклад, у бабусь і дідусів.Источник: https://tuexpert.com.ua/ua/articles/prodaja-kvartiry-s-doley-rebenka Компания ТУ Эксперт

якщо домовитися з органами опіки неможливо, родини тимчасово прописують дитину в іншій квартирі, наприклад, у бабусь і дідусів.Источник: https://tuexpert.com.ua/ua/articles/prodaja-kvartiry-s-doley-rebenka Компания ТУ Эксперт

Якщо подобається, тисни кнопку