Я, Павлова Тетяна Василівна, учитель математики 5-9 класів за сумісництвом. Навчальне навантаження - 20 годин. За основним місцем роботи я - методист позашкільного закладу(0.5 ставки) та керівник гуртка. У першій половині дня я працюю в школі, а в другій – у Центрі дитячої та юнацької творчості ( далі ЦДЮТ). У період карантину, як і інші вчителі, працюю з дітьми дистанційно, але бухгалтерія відмовляється платити, пояснюючи тим, що я є зовнішній сумісник з погодинною оплатою.
Запитання: Як нараховується заробітна плата такому суміснику,як я? Погодинно чи за тарифікацією? Бажано надати консультацію з посиланнями на норми законодавства.
Щодо зовнішнього сумісництва - все вірно, але бухгалтерія чомусь не врахувала, що Ви - педагогічний працівник.
Оплата праці педагогічних працівників здійснюється згідно з Інструкцією, що затверджена Наказо Міністерства освіти № 102 від 15.04.1993 р.
Згідно з пунктом 68 цієї Інструкції місячна заробітна плата педагогічних працівників, зокрема вчителів навчальних закладів, визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.
Пунктом 73 Інструкції встановлено, що погодинна оплата педагогічних працівників допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, яке тривало не більше двох місяців, а також при оплаті працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією.
Тому при оплаті праці вчителів необхідно керуватися Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України № 102, відповідно до п. 68 якої оплата праці вчителів та інших педагогічних працівників, які працюють у двох і більше загальноосвітніх чи інших навчальних закладах, здійснюється виключно за тарифікацією, що відбувається у кожному з них з затвердженням відповідному вчителеві обсягу тижневого навантаження та інших виконуваних ним видів педагогічної роботи.
Стосовно оплати праці педагогічних працівників у канікулярний період, то пунктом 71 Інструкції № 102 встановлено, що за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.
Якщо оплата вашої праці провадилась з погодинного розрахунку, потрібно перерахувати заробітну плату на умовах тарифікації за весь період роботи, виходячи зі встановленого обсягу навчального навантаження на тиждень з усіма іншими виплатами, відповідно до покладених на Вас та виконаних Вами завдань та обов’язків.
Вам необхідно написати письмоу заяву і вимагати перерахунку, посилаючись в заяві на вказані мною пункти інструкції.
З повагою, Дмитро Дончак.
Дякую за змістовну та швидку консультацію. Скористаюсь вашою порадою.