Вітаю!
Якщо ви плануєте розривати договір в односторонньому порядку, обов’язково пам’ятайте, що таке розірвання можливе лише за умови, що відповідне право встановлене вашим договором або законом. Ця норма закріплена у ч. 3 ст. 651 Цивільного кодексу України.
Пункт 2.9 Договору: "Якщо Замовник відмовляється від послуг по підбору автомобіля, після укладення Договору та внесення передоплати з особистих причин, зобов'язання Виконавця перед Замовником по Договору припиняються, і Виконавець утримує передоплату, сплачену Замовником згідно п. 3.2. цього Договору."
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 651. Підстави для зміни або розірвання договору
1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
2. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
3. У разі односторонньої відмови від договору У повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
ххххххххх
Після укладення договір набуває обов´язкової сили для сторін і має виконуватися ними відповідно до його умов. Якщо інше не встановлено законом або договором, за згодою сторін допускається зміна або розірвання укладеного договору. Слід враховувати, що розірвати або змінити можна лише такий договір, який є укладеним і дійсним. Отже, розірвання договору треба відрізняти від визнання його неукладеним або недійсним.
Основним способом розірвання (зміни) договору є його розірвання або зміна за згодою сторін. ЦК передбачені окремі способи, за допомогою яких сторони за згодою між собою можуть змінити або розірвати договір. Наприклад, шляхом новації (див. ст. 604 ЦК і коментар до неї), наданням замість виконання відступного (див. ст. 600 ЦК і коментар до неї). Утім, законом чи договором право сторін на розірвання (зміну) договору за згодою між собою може бути обмежене. Так, наприклад, відповідно до ч. З ст. 636 ЦК, якщо інше не встановлено договором або законом, сторони, які уклали договір на користь третьої особи, з моменту вираження цією третьою особою наміру скористатися своїм правом, не можуть розірвати або змінити договір без її згоди.
Змінити або розірвати договір, якщо згода сторін про це не досягнута, можна на вимогу зацікавленої сторони лише у судовому порядку і лише при наявності певних підстав. Такими підставами, відповідно до ч. 2 статті, що коментується, може бути 1) істотне порушення договору другою стороною та 2) інші випадки, встановлені договором або законом.
Істотним слід вважати таке порушення договору, яке тягне для другої сторони неможливість досягнення мети договору. У зв´язку з цим, термін «шкода» не треба розуміти обмежувально. Крім можливих значних додаткових витрат, неотримання прибутків, він включає і інші наслідки, що істотно впливають на інтереси сторони.
ВИ ЗМОЖЕТЕ РОЗІРВАТИ ДОГОВІР ТІЛЬКИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.
В ВАШОМУ ДОГОВОРІ НЕМАЄ ВЗАГАЛІ НІЧОГО ПРО ПОСЕРЕДНИЦТВО ПРИ КУПІВЛІ АВТО.
ПО ДОГОВОРУ ВИ ОТРИМУЄТЕ ТІЛЬКИ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОСЛУГИ.
ФОН МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ БЕЗ ПЕЧАТКИ.
ДОВЕСТИ ЩО ВАШІ ПРАВА ЯК СПОЖИВАЧА ПОРУШЕНІ, ВИ ЗМОЖЕТЕ ТІЛЬКИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.