11) статтю 23 викласти в такій редакції:
Добрий день. В мене батько інвалід I группи інвалідності та за довідкою МСЕК потребує постійного догляду.
Мати - працюючий пенсіонер пенсійного віку (60 років). Я єдиний син.
Чи маю я право на відсрочку від мобілізаціі за новим законом 10449?
Як я розумію, мені потрібно встановити постійний догляд за батьком I группи інвалідності, який потребує постійного догляду. Так як моя мати пенсіонер - згідно з з ч. 3 ст. 75 СКУ та статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, що підтверджує отримання пенсії за віком, то вона не є працездатною особою, зобов’язаною утримувати свого чоловіка з інвалідністю.
Тобто у такому разі я єдиний хто може втановити постійний догляд, адже за статтею 202 СКУ я зобовязаний утримувати батьків єкі є не працезданими, та за статею 51 Конституції України зобовязаний піклуватися про своїх непрацесдатних батьків, а такими є як батько інвалід який потребує постіного догляду так і мати пенсіонерка.
Також виходить що я в такому разі маю право на відстрочку за Статтею 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації 1-ї частини пунктом 9-тим, що свідчить про те, що зайняті постійним доглядом за хворим батьком, який за висновком медико-соціальної експертної комісії потребує постійного догляду, я не підлягаю призову на війскову службу та повинен отримати відсрочку від мобілізації. Вірно я зрозумів?
Можете надати зразок заяви до ТЦК та підскажіть будь ласка, які мої повинні бути подальші дії для встановлення постійного догляду на не профессійній основі, та які для цього потрібні документи та в цілому, що потрібно зробити?
Своєчасно дякую за відповідь. Доповню що я не працюю, а тому можу разраходувати на встановлення соціальноі виплати за постановою Кабінету Міністрів №859. Мати працює. Думаю, що середній дохід не буде перевищувати мінімальну заробітну плату, що і потрібно для отримання довідки про постійний догляд з встановленням соціальної виплати. Дякую.
Доповненний коментар на вашу першу відповідь:
----------------------------------------------------------------------
Добрий день, як я зрозомів, у мене є можливість права на відстрочку без догляду на опіку по абзацу 13-му 1-му пункту 23-ї статі про відстрочку нового закону 10449. Вірно?
Тож якщо так, пояснете як отримати відтрочку без постійного догляду та з постійним доглядом теж. Тому що оформлення постійного догляду на опіку все ж таки є в преорітеті, тому що по ньому можна отримувати стаж та хоч і не велику, та грошову домомогу.
Та складете приклад заяви до ТЦК і одразу таке питання, можливо буде оформляти догляд вказуючи і один ,і другий пункт для відстрочки, тобто і 11-й і 13-й цього закону чи тільки один?
Та розясните питання як всеш таки отримати постійний догляд і що для цього потрібно. Якщо по догляду не вийде щось, то ж можна буде отримати відсрочку і без догляду виходить, це також розяснете, як запасний варіант.
Як я зрощумів ваша консультація будек коштувати 350 грн, вірно? Якщо все так і розяснете ці питання (с доглядом та без) та надасте приклад заяви до ТЦК то з радістью вислухаю ваші поради та рекомендації. Буду дуже вдячний вам за допомогу.
Та ще таке питання, чи можлива подача такої заяви у ТЦК з копіми документів наприклад по почті, зоб самому там не зявлятись. Чи розглянуть і приймуть вони таку заяву на відсроку і як я дізнаюсь про результат. Питаю за відправку письмом, тому що через ЦНАП як це зараз вказано у законі зробити не можливо, а єлектронній кабінет військовослужбовця зараз не інснує і чи буде взагалі не відомо коли. Тай не хочеться його рееструвати, бо завтра ім може вдумати відправляти єлектронні повістки. Наперед дякую за вашу відповідь на моі питання
Вітаю!
У ВАС МОЖЕ БУТИ ДВІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт № 10449 Закону про мобілізацію та порядок проходження військової служби. Закон підписан Президентом та оприлюднен - він вступить в дію 18.05.24р.
Закон України
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку
8. У Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):
11) статтю 23 викласти в такій редакції:
"
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду;
ВАМ ТРЕБА ОФОРМИТИ ПОСТІЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА БАТЬКОМ-ІНВАЛІДОМ, ЯКЩО Є РІШЕННЯ МСЕК АБО ЛКК ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ.
ЗАКОН УКРАЇНИ |
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2671-19#Text
Стаття 11. Уповноважені органи системи надання соціальних послуг
4. До повноважень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних громад належать:
5-1) визначення особливостей надання соціальних послуг на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці/територіальної громади у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях;
Для оформлення постійного догляду за особою, яка його потребує, потрібно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населеннячи центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання/перебування людини, яка потребує догляду та надати наступний перелік документів:
– заява про те, що особа хоче здійснювати постійний догляд за особою, яка потребує догляду;
– копії паспорта особи, яка буде здійснювати догляд та особи, щодо якої буде здійснюватися догляд;
– медична довідка особи, яка буде здійснювати догляд;
– довідка щодо реєстрації місця проживання;
– документи щодо права власності на майно або право користування ним;
- довідка лікарської комісії, яка підтверджує те, що особа потребує постійного стороннього догляду іншої особи.
Якщо догляду потребує дієздатна особа, яка усвідомлює свої дії, але у зв’язку зі станом здоров’я потребує стороннього догляду, то в такому випадку потрібна обов’язкова згода про отримання догляду.
Фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до Закону без здійснення підприємницької діяльності, виплачується компенсація за догляд (абзац перший частини сьомої статті 13 Закону).
Розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі, незалежно від кількості осіб, за якими здійснюється догляд, розраховується як , в якому надаються соціальні послуги, та який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
Середньомісячний сукупний дохід фізичної особи, яка надає соціальні послуги, визначається із застосуванням автоматизованого обміну даними між інформаційно-телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім’ї цієї особи на кількість осіб, які входять до складу сім’ї, згідно з Методикою обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 17 травня 2022 року № 150.
Розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до Закону без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, визначається з розрахунку мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але . Компенсація за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, виплачується фізичним особам - надавачам соціальних послуг, які не перебувають у трудових відносинах, не є фізичними особами - підприємцями, не провадять незалежної професійної діяльності (наукової, літературної, артистичної, художньої, освітньої або викладацької, а також медичної, юридичної практики, у тому числі адвокатської, нотаріальної діяльності тощо), не перебувають на обліку як безробітні та відповідно до тристороннього договору про надання соціальних послуг з догляду, що укладається у письмовій формі між фізичною особою - надавачем соціальних послуг з догляду, отримувачем соціальних послуг з догляду або його законним представником та структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міської ради міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних громад (далі - орган соціального захисту населення).
Однією з істотних умов такого договору є кількість годин надання соціальних послуг з догляду на місяць.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, зокрема підлягають:
13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю;
МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ НІЯК НЕ ВПЛИВАЄ НА ОБОВ'ЯЗОК УТРИМУВАТИ БАТЬКА-ІНВАЛІДА.
Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.
Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Обов`язок повнолітніх дітей утримувати батьків чинним законодавством не пов`язується з працездатністю дітей і їх можливістю надавати батькам матеріальну допомогу та виникає на підставі сукупності наступних умов:
Чудово, получив повну відповідь, да ще й на додаткові запитання відповіли серед ночі