Присвоєння адреси будинку

У власника за однією адресою є два будинки, один основний і будинок тимчасового проживання, як присвоїти адресу будинку тимчасового проживання? Земельна ділянка одна, побудовано в 2007році, в план ділянки внесено

18.06.2024 14:12 306

Консультация исполнителя

Анастасия Тимченко
Адвокат
На портале: 5 лет
10 отзывов (10 +) (0 -)
Консультации: 48

Як розділити один будинок на два окремих з різними адресами?

Якщо поділ будинку технічно можливий, право власності на нього та на земельну ділянку, на якій він розташований, належним чином оформлені, поділ такого будинку здійснюється в порядку:

✔️Власник звертається до органів бюро технічної інвентаризації або інших атестованих суб’єктів господарювання:

– з нотаріально посвідченою заявою про надання висновку щодо технічної можливості поділу об’єкта нерухомого майна;

– із заявою про проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, які виникнуть в результаті поділу.

Проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна регламентовано Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації  об’єктів нерухомого майна, затвердженою наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політтики №127 від 24.05.2001р.

В результаті власник отримає висновок про технічну можливість поділу об’єкта нерухомого майна та  окремий технічний паспорт на кожний такий об’єкт нерухомості.

-Власник звертається до органів місцевого самоврядування із заявою про присвоєння об’єктам нерухомості, які виникли в результаті поділу, поштової адреси. Присвоєння поштової адреси об’єктам нерухомості здійснюється в порядку, який встановлюється рішенням органів місцевого самоврядування.

-Власник звертається до державного реєстратора (в т.ч. нотаріуса) із заявою про проведення державної реєстрації на своє ім’я двох окремих об’єктів нерухомості, для чого додає до заяви:

– паспорт та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору;

– документ, що посвідчує право власності на будинок до його поділу (крім випадків, коли право власності вже зареєстроване в Державному реєстрі прав);

– висновок щодо наявності технічної можливості поділу нерухомого майна.

– технічні паспорти на об’єкти нерухомості, що утворилися в результаті поділу.

– документ, що підтверджує присвоєння новоствореному об’єкту нерухомого майна окремої адреси.

Порядок державної реєстрації права власності на нерухоме майно регулюється Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» 

Після проведення державної реєстрації права власності на поділене нерухоме майно власник отримує у власність два окремі будинки, якими може розпоряджатися незалежно один від одного, тобто подарувати, продати або заповідати.

Якщо подобається, тисни кнопку