Чи є шанси заперечити вимоги банку, які аргументи можна використати?

Отримав 156000, заплатив вже більше 300000, банк постійно дописують суму, останній раз дописали 60000. кожен раз вимоги і додавання суми з вимогами підписати нібито авто заберуть. кожен раз зміна договору з додаванням суми, до поки вже не витримав і відмовився підписувати і взагалі їхати до них. Чи є шанси заперечити вимоги банку, які аргументи можна використати?

12.07.2024 10:35 236

Консультация исполнителя

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
На портале: 5 лет
816 отзывов (815 +) (1 -)
Консультации: 2091
Топ 3 специализации:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий день.

Ви підписали кредитний договір не з банком, а з так званою МФО (фінансовою компанією Гелексі Фінанс). Перед тим як приймати таке рішення, потрібно було не читати в інтернеті "накручені" відгуки (де якісь ноунейми розповідають - яка це гарна компанія, які вони молодці що видають кредити, і взагалі як добре що вони взагалі існують), а відкрити сайт "судова влада України", і переглянути хоча би за цей рік - скільки у цього МФО судових справ про стягнення заборгованості, та прочитати хоча би декілька судових рішень. Що ми бачимо в рішеннях: бачимо, що з моменту укладання договору всі позичальники з незрозумілих підстав виявляють бажання укласти додаткову угоду про продовження строку дії основного договору. І таких додаткових угод - від 3 до 5 на протязі декількох років.

В той же час, кожне підписання додаткової угоди означає продовження дії договору, і означає можливість кредитора продовжувати нараховувати проценти. Тобто позичальники самі, своїми руками погіршують свою позицію, самі збільшують свою заборгованість. 

Кредитор цим користується, і продовжує нараховувати проценти, та продовжує пропонувати чергове підписання нової додаткової угоди, з подовженим строком дії договору. Плюс кожного разу збільшуються суми за перевірку транспортного засобу. Плюс додаткове зобов'язання позичальника щомісяця пред'являти авто кредитору. Плюс встановлення на авто GPS-трекеру, за діагностику якого позичальник платить кошти, і ця сума постійно збільшується. Таке враження, що кредитор навмисно так робить, наче чекає: ну коли ж цей позичальник нарешті припинить сплачувати проценти, щоб можна було подати позов до суду, та ще й потім забрати авто в рахунок погашення заборгованості.

Також бачимо, що суди задовольняють такі позовні заяви, а потім ще й виносять додаткові рішення про стягнення витрат на правничу допомогу.

При цьому слід зазначити, що я ще не бачив жодної справи, де б позичальник захищася в суді, хоча б писав відзив - майже всі рішення заочні, що свідчить про ігнорування судового процесу з боку позичальників.

Ви теж звернулися з запитанням вже після того як відбулося перше судове засідання (яке вами було проігнороване), і вже за 5 днів буде наступне засідання, вже мабуть останнє, на якому й буде винесене рішення суду.

Що можна зробити:

було б непогано подати зустрічний позов - бо і в договорі, і в численних додаткових угодах є порушення прав споживачів, є нечесна підприємницька практика з боку кредитора.

Але строк на подання зустрічного позову вже пропущено, до того ж у вас немає доказів щодо проживання не за адресою реєстрації. 

Єдине що можна зараз зробити - написати відзив, пояснити пропуск строків на підставі тих фактів, які Ви мені озвучили в месенджері, та спробувати зменшити суму заборгованості; також можна написати скаргу в НБУ - враховуючи численні порушення в тексті як договору, так і в додаткових угодах, можна сподіватися на адекватну реакцію Нацбанку.

Часу залишилось зовсім небагато, тому думайте, і пишіть мені в телеграм.

З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку