Добрий день
Повістка може бути пов'язана із тим, що чоловік не оформлював відстрочку у зв'язку з інвалідністю, а тому його викликають до ТЦК та СП. Це може бути також пов'язано з тим, що інвалідність не була продовжена (якщо вона не безстрокова). Може бути причина банальна-всі хто на обліку, всіх викликають. Зараз багато скарг від осіб з інвалідністю саме через виклик до ТЦК та СП, та у кожного свої причини.
Щодо Вашої ситуації, хочу зазначити спочатку про те, що якщо чоловік оновлював дані та вказав адресу проживання за кордоном, то у ТЦК та СП не було підстав надсилати повістку за зареєстрованим місцем проживання в Україні ("пропискою").
Згідно до п. 41 Постанови КМУ №560 (див. за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%BF#n39) Належним підтвердженням оповіщення у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку є:
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.
Отже, ТЦК та СП мали би надіслати повістку за місцем проживання чоловіка, яке він вказав при уточненні свої даних. Звісно що за кордон вони не будуть надсилати повістки. Але, в Постанові КМУ 560 вказаний порядок надіслання повісток, та за загальними правилами, вони мали надіслати за адресою за кордоном (іншого в Постанові не передбачено). Якщо Резерв+ відображає відомості проживання за кордоном, то у разі штрафу це буде підставою для його оскарження.
Що я рекомендую зробити:
1. надіслати їм повідомлення про неможливіть з'явлення через проживання за кордоном (це не є порушенням, чоловік виїхав законно+оновив дані, вказавши свою закордонну адресу), посилаючись на відомості в Резерв+ які він подав про себе вчасно, та неможливість з'явлення за повісткою. Якщо вони складуть постанову по ст. 210-1 КУпАП, то її можна буде оскаржити до суду, посилаючись на порушення порядку вручення повістки.
2. подати документи на відстрочку, надіславши їх поштою: заяву та довідку МСЕК/пенсійне посвідчення (посвідчені копії). ТЦК та СП зобов'язані прийняти заяву та розглянути її. Посвідчити копії документів можна як власноруч (адже Постанова 560 не передбачає нотаріального посвідчення), так і за бажанням можна посвідчити в консульській/дипломатичній установі за кордоном, якщо є така можливість.
У разі виникнення додаткових питань або уточнень, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com
Також можу допомогти в складанні заяви на відстрочку
+380966005361 Вайбер/Телеграм/Ватсап
З повагою,
Адвокат Бекало Марина
Щиро дякую за змістовну консультацію! Ви нам дуже допомогли. Дуже рекомендую пані адвокатку як дуже компетентного та кваліфікованого спеціаліста.
Бажаю успіхів!