Звільнення з лав ЗСУ за сімейними обставинами

Добрий день. Нещодавно у мене народилась друга дитина, тому не маю бажання далі служити. Хотів би запитати як правильно подати рапорт на звільнення за сімейними обставинами? Батько дружини інвалід другої групи. І які документи потрібно додати до рапорту? З тестем прописані у різних місцях. Дякую.

17.08.2022 14:58 869

Консультация исполнителя

Анастасія Іванченко
Адвокат Київ
На портале: 2 года
125 отзывов (125 +) (0 -)
Консультации: 260

Доброго дня.

Дійсно, якщо у Вас тесть-інвалід ІІ групи, то у Вашому випадку можливе звільнення з ЗСУ.

Відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу», військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби під час воєнного стану через такі сімейні обставини або інші поважні причини:

(якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Така ж сама підстава для звільнення передбачена і для службовців за контрактом (п.п. «ґ» п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу»).

Вам необхідно звернутись до командира військової частини із рапортом про звільнення на підставі п.п. «г» п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу» (якщо служите за контрактом, то посилайтесь на п.п. «ґ» п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу») та надати наступні документи (бажано щоб вони були нотаріально посвідчені):

  1. Копію довідки МСЕК батька дружини;
  2. Копію пенсійного посвідчення батька дружини (де було б зазначено групу інвалідності);
  3. Копію свідоцтва про народження дружини (що підтверджує, що Вона є донькою свого батька).
  4. Копія Вашого свідоцтва про шлюб.

Якщо у Вас немає можливості нотаріально посвідчити ці документи, то завірте їх особисто наступним чином: на кожному аркуші копій документів необхідно зазначити «копія вірна згідно з оригіналом, ПІБ, дата та особистий підпис».

При можливості завжди наполягайте, щоб рапорт був зареєстрований в частині або, принаймні, робіть копію рапорту та просіть особу, яка його прийняла поставити підпис та дату прийняття документу (щоб у випадку звернення до суду, Ви мали доказ належного подання документів, що підтверджують Ваше право на звільнення).

Якщо у прийнятті рапорту будуть відмовлять або ігнорувати то можна його відправити поштою, цінним листом з описом вкладення, що буде слугувати належним доказом вручення. Квитанцію та опис вкладення необхідно зберігати. Щоб у майбутньому можна було поскаржитись або подати до суду і долучити доказ направлення рапорту та його отримання військовою частиною.

Та обставина, що Ви з тестем прописані у різних місцях, не може бути підставою для відмови у звільненні зі служби. Оскільки ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу» не містить будь-яких додаткових умов (таких як: спільне проживання чи здійснення догляду і т.і.) для звільнення. Достатньо самого факту встановлення ваших родинних зв’язків та інвалідності тестя.

Якщо у Вас є додаткові питання або необхідний зразок рапорту можете написати мені на електронну пошту: ivanchenko.2015av@gmail.com

Якщо Вам була корисна моя консультація буду вдячна за відгук.

З повагою, адвокат Анастасія ІВАНЧЕНКО

Якщо подобається, тисни кнопку