Скорочення терміну відбування в ВК

Доброго дня,чи є в 2019 році закон про скорочення терміну відбування 500 днів,і якщо так то чи можна знову подати заяву,якщо в попередніх роках це вже було застосовано

10.07.2019 09:59 1768

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
820 отзывов (819 +) (1 -)
Консультации: 2109
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


Закону "про скорочення терміну відбуття покарання особи", вже засудженої особи не існує. Є стаття 72 Кримінального кодексу України, яка передбачае зарахування строку попереднього ув’язнення до строку покарання, та призначається судом у вироку яка діє і сьогодні. Але це інше питання. 


Що стосується Вашого питання. Скорочення терміну відбуття покарання-  право особи, яке може бути реалізоване за весь час відбуття покарання.  Це право може бути реалізовано шляхом скорочення терміну відбуття покарання (як заохочення ) та здійснюється актом помилування - відносно кожного засудженого,   це рішення Президента України  (п. 27 ст. 106 Конституції України) щодо заміни призначеного судом покарання, яке оформлюється відповідним Указом. 


В залежності від видів помилування, можна розраховувати на наступне: заміна довічного позбавлення волі на строк не менше 25 років; повне або часткове звільнення від відбування основного і додаткового покарання; заміна покарання або невідбутої його частини більш м’яким покаранням.


Для цього необхідно направити відповідне клопотання  про помилування до адміністрації установи виконання  покарань. До клопотання необхідно дадати копії вироку суду, якщо були апеляції та касації - відповідні рішення судів, докладна характеристика на засудженого, інші документи і дані, що мають значення.  У свою чергу, адміністрація проводить реєстрацію клопотання і протягом 15 днів направляє його до Президента України, до відповідного Управління з питань помилування.


На результат  помилування впливають  ступінь тяжкості вчиненого злочину, строк вже відбутого покарання, особливо  значення має особа засудженого, тобто його сумлінна  поведінка, заохочування, які до нього застосовувались раніше, тощо.  В обов’язковому порядку враховується думка адміністрації установи виконання покарань про доцільність помилування, яка має бути оформлена у відповідній характеристиці. 


Якщо будуть додаткові запитання,  я з радістю Вам готова відповісти, адже із Вашого запиту дуже мало інформації, яка б надавала можливість скласти повну картинку ситуації. Наприклад, коли особа була засуджена, за якою статтею Кримінального кодексу, який вид покарання згідно вироку суду був призначений, які заохочення застосовувались щодо нього під час відбуття покарання. 


Якщо є необхідність, можу надати допомогу у вирішенні Вашого питання, звертайтеся.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.



Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram