При снятии газового счетчика на проверку обнаружили скол. Провели в горгазе экспертизу, потом заседание комиссии. Выставили счет доначисление за пользование газом в размере 34000 грн с копейками. Как можно оспорить это решение? Какая процедура? Возможно ли повторно провести экспертизу в другом месте?
Повірка засобів вимірювальної техніки (в тому числі газових лічильників) передбачена Законом України “Про метрологію та метрологічну діяльність”. Згідно ч. 4 ст. 17 даного Закону, Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 10 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою КМУ № 474 від 08.07.2015р., до початку демонтажу засобу вимірювальної техніки представник виконавця:
здійснює огляд засобу вимірювальної техніки щодо відсутності механічних пошкоджень та ознак самовільного втручання в його роботу;
перевіряє наявність та цілісність пломб, стан різьбових з’єднань, наявність відбитків повірочного тавра.
Згідно п. 9 цього ж Порядку, демонтаж засобу вимірювальної техніки проводиться представником виконавця виключно у присутності споживача та оформляється актом за встановленою формою.
У разі виявлення під час демонтажу будь яких відхилень (в тому числі механічних пошкоджень), про це в обов’язковому порядку зазначається в акті про демонтаж. У випадку, якщо в акті про демонтаж не було зазначено про відхилення, то застосування до Вас з цих причин будь яких санкцій (штрафів, донарахувань, і т.д.) буде неправомірним.
Крім того, необхідно вияснити хто ж проводив повірку, оскільки, відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться:
науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;
науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.
Делегування науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, визначеними цією частиною, своїх повноважень щодо проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, іншим особам або залучення ними в будь-який спосіб до цієї діяльності осіб, які не мають відповідних на те повноважень, забороняється.
Виходячи із вище згаданих законодавчих норм, повірка, здійснена іншими органами чи установами, вважатиметься недійсною, а, відповідно за результатами її проведення не можуть бути застосовані до споживача будь які санкції.
Таким чином, для визначення подальших ваших дій, необхідно вияснити наступні дуже важливі моменти:
Відповіді на дані питання, а також усі наявні документи по цій ситуації, прошу надіслати мені на електронну пошту – [email protected]. Також я доступний за телефоном – 067 436 48 99. Після цього зможу скоординувати у подальших діях для захисту Ваших інтересів.