ПОЗОВНА ЗАЯВА про стягнення додаткових витрат на дитину, що викликані особливими обставинами

Добрий день. Підкажіть будь ласка чи правильно я склала позивну,бо не маю юридичної освіти? Що можна не вказувати, що суд не братиме до уваги, бо вийшло аж на 6сторінок. І чи можу я написати клопотання про розгляд  цієї справи у спрощеному провадженні?Чи треба у проханні писати одну суму чи краще розписати на три ? Дякую.

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення додаткових витрат на дитину, що викликані особливими обставинами

 

02 лютого 2000 року між мною та відповідачем  Андрієм Федоровичем укладено шлюб у Яківській сільраді Рацького району Полтавської області, актовий запис №3.

У шлюбі у нас народилися діти –   Анна Андріївна, 08.08.2000 р.н.  та  син  Андрій Андрійович,13.05.2011 р.н. (підтверджується копіями свідоцтва про народження).

 

21 серпня 2013 року року шлюб з відповідачем було розірвано  рішенням Київського районного суду м. Полтава від 21 серпня 2013 року №552/5648/13-ц (копія рішення суду про розірвання шлюбу додається).

 

 За рішеннями Київського районного суду відповідач  сплачує аліменти  у розмірі   1/3 частину всіх видів   свого заробітку, а саме:  на мою користь на утримання нашого сина,  Андрія Андрійовича, у розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку та на користь  Альони Юріївни, з якою перебуває у шлюбі, на утримання  їх сина  Олексія Андрійовича,  1/6 частини всіх видів його заробітку (копії судових рішень  про стягнення  аліментів додаються).

Станом на 01.07.2021 рік інші відомі мені стягнення з відповідача за судовими рішеннями припинено. (підтверджується копіями судових рішень та постанови).

 

 

З 01.09.2020 повнолітня донька навчається та проживає  окремо, перебуває на моєму утриманні. Малолітній син,  Андрій Андрійович,  проживає разом зі мною та перебуває повністю на моєму утриманні (підтверджується довідкою про склад сім’ї).

Після розірвання шлюбу, протягом 10 років, відповідач з сином жодного разу не зустрічався та не спілкувався, навчанням, розвитком та здоров’ям сина не цікавився, дитячий садок, школу та гуртки жодного разу не відвідував, з вихователями, вчителями школи та тренерами  з приводу сина не спілкувався і не знайомий (підтверджується довідкою з школи), періодично ухилявся від сплати аліментів. Участь у вихованні та додаткових витратах, після народження сина, ніколи не брав. Після розлучення відповідач відмовився добровільно приймати участь у забезпеченні фінансування та утримання дітей, рекомендував мені  будь-які  фінансові питання щодо дітей вирішувати через суд, що і  змушує  мене звертатися до суду.

 

Участь у незапланованих додаткових витратах на  лікування дітей, оздоровлення та відпочинок, розвиток здібностей  (придбання екіпіровки, форми, знаряддя для дзюдо, для плавання, для спортивно-бальних танців обох дітей, музичних інструментів, оплату курсів з вивчення англ. мови)  протягом останніх 10 років відповідач не приймав.

 Останній час аліменти не покривають витрат на утримання сина, а мої доходи знизилися, у порівнянні з іншими роками. А саме, щомісяця я сплачую батьківські внески за навчання в ДЮСШ ,,Олімпійські надії” група ДЗЮДО, сину за навчання в ІТ школі, харчування, проїзд, комунальні послуги,  інші щоденні  побутові потреби сина, купую одяг та взуття дітям, оплачую внески за  участь сина у виїзних платних змаганнях та конкурсах,  придбання форми та екіпіровки для плавання. У травні-червні 2021 року мала витрати  на організацію випускного балу у школі сина, витрати на організацію святкування дня народження сина, витрати на  організацію участі сина  у  змаганнях у Карлівці  та щорічному тренувально-оздоровчому учбовому зборі у Карпатах, у яких відповідач участі не брав.

 

Крім того, маю на утриманні повнолітню доньку, яка навчається та проживає окремо , не працює і не має можливості працювати  -  потребує моєї фінансової допомоги на утримання та навчання. Так, я постійно забезпечую  її харчуванням, засобами гігієни, ліками у разі потреби, по можливості одягом, необхідними меблями, оплачую побутові та  косметологічні послуги, систематично надаю  необхідні їй кошти, сплачую  мобільний зв`язок, щороку сплачую за навчання  у ВНЗ відповідно до договору та  щомісячно протягом року за  заняття з англійської мови для підготовки для вступу до магістратури. Участі у витратах, які я понесла на організацію урочистих заходів  з вручення диплому та випускного вечора доньки у ВНЗ відповідач не приймав.  З  01.09.2020 року аліменти, які сплачує відповідач мені  на утримання доньки, надаю їй у користування у повному обсязі. Аліментів не вистачає на повноцінне харчування.

 

Син самостійно проявив бажання та займається у  спортивній групі ДЗЮДО Полтавської ДЮСШ ,,Олімпійські надії”, має генетичну схильність та фізичні задатки до бойового мистецтва, які спостерігаються в індивідуальних особливостях і якостях дитини, виявлених тренером (який має досвід тренувань спортсменів  Збірної України з дзюдо більше 25 років),  його характері, має високий потенціал у  досягненні перемоги в спарінгах, заняття не пропускає, систематично приймає участь у  змаганнях, старається та отримує нагороди, медалі та грамоти, нагородні пояси, що свідчать про успіхи та розвиток здібностей.  Щороку бере участь у щорічному відбірному тренувальному спортивно-оздоровчому зборі  разом зі своєю  спортивною командою в Карпатах для розвитку здібностей та здобуття нових  спортивних навичок і вмінь, розвитку командної роботи, оздоровлення. В зв’язку з цим потребував додаткові витрати на організацію участі у поїздці, витрати на придбання кімоно для дзюдо, спортивного взуття, екіпіровки. Відповідач участі у цих витратах ніколи не приймав.  Для розвитку спортивних здібностей сина я фактично витратила   всього 9504грн, з них:  2704грн - вартість кімоно з доставкою, 201грн -  вартість виготовлення нашивки на кімоно,899грн. – бутси дитячі для жорстких покриттів та на організацію поїздки сина до Карпат для командної участі у тренувальному зборі (з 18.06.2021-28.06.2021) - 5700грн. (проживання , харчування, проїзд).  Модель кімоно придбане відповідно до вимог  Міжнародної федерації дзюдо IJF для  офіційних змагань  (копія вимоги до дзюдоги додається) Ціна залежать від виду спорту(дзюдо) та індивідуальних антропометричних даних (зріст/вага/вік), щільності тканини, ступеню та елементів захисту і захвату для відповідного віку і спортивного рівня спортсмену. Крім того, оскільки учасники групи мають такі ж моделі кімоно і тренер рекомендував вказану модель, то придбання інших моделей мною  не розглядалося. Ціна придбаного мною кімоно з відповідними характеристиками в усіх інтернет-магазинах  України однакова (підтверджується порівняльним аналізом цін інтернет-магазинів). Придбавалося в інтернет-магазині під час карантину, тому довелося оплачувати поштову доставку. Усі докази додаю (копії квитанцій про сплату, копії довідок про витрати на участь у командній спортивній поїздці та копії нагород про успіхи, офіційні вимоги до форми з дзюдо). Відповідач повинен сплатити половину витрачених мною коштів на  купівлю форми та на організацію  спортивно-оздоровчої поїздки, тобто розвиток  спортивних здібностей сина, а саме, 4752грн.

 

Крім того, син  Андрій цікавиться програмуванням, має гарні  інтелектуальні здібності до вивчення інформаційно-комп’ютерних технологій, успішно освоїв основи інформатики у школі,   приймав онлайн  участь  у Міжнародних та Всеукраїнських онлайн конкурсах з інформатики та комп’ютерної грамотності у школі, сам виявив бажання навчатися поглиблено програмуванню. В шкільній програмі вивчення програмування відсутнє, тому  виникла необхідність розвивати здібності і  поглиблено  вивчати мови програмування в   ІТ школі (копія договору додається). Отже, для навчання сина програмуванню та інформатиці, розвитку його відповідних  інтелектуальних здібностей, необхідні додаткові витрати  та  комп’ютерна техніка.

Протягом навчального 2020-2021 року (з 01.09.2021 по 30.06.2021) відповідно до договору я заплатила за навчання  в ІТ-школі 11 400 грн. (підтверджується довідкою з ІТ-школи та копіями квитанцій Приватбанку за надані  освітні послуги).Відповідач повинен сплатити половину витрачених мною коштів за навчання та розвиток інтелектуальних здібностей, а саме,5700грн.

Також протягом останнього навчального року, в зв’язку зі станом запобігання поширенню захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусною інфекцією у школі, син через відсутність комп’ютера мав незручності навчатися дистанційно вдома на шкільних онлайн платфомах (довідка з школи про наявність здібностей та необхідність комп’ютера додається).

У зв’язку з навчанням в ІТ школі, викликаним наявністю та розвитком інтелектуальних здібностей  з інформатики, необхідністю виконанням домашніх завдань з програмування, а також для забезпечення гідних  умов для якісного навчання у загальноосвітній школі  я потребую додаткових витрат для придбання сину комп’ютерної системи.

Самостійно придбати комп’ютерну техніку, необхідну для навчання сина, я не мала фінансової можливості, відповідач у допомозі відмовив,  тому була вимушена придбати її в кредит, який виплачую на даний час.  Для покупки   комп’ютерної системи,  я була вимушена замовляти, купувати та збирати комплектуючі. Частину комплектуючих я сплатила кредитними коштами в Укрсиббанку та Приватбанку (копії гарантійного талону, замовлення, кредитних договірів та квитанцій про сплату додаються), інші комплектуючі придбала в магазині (копії квитанцій додаються).

Понесені мною  фактичні   витрати  на  придбання  усієї  комп’ютерної    системи    складають 30411 грн., з них:  портативна периферія та комплектуючі -  15265 грн. (процесор – 5403 грн., модуль пам’яті – 2515 грн., материнська плата – 2071 грн., SSD диск - 1520 грн.,  жорсткий диск – 1444 грн., корпус – 1199 грн., блок живлення – 623 грн, кулер – 289 грн., обслуговування кредитного договору  банком – 200грн.),  монітор  asus 24’ – 4999 грн.,  клавіатура та миша дротова – 678 грн., відеокарта – 9093 грн., кабель мультимедійний HDMI – 85грн., кабель DP-165 грн., доставка оригіналів гарантійних документів – 126 грн. (підтверджується  доказами, що додаються: квитанціями на придбання монітору, клавіатури з мишею, мультимедійних кабелів, копія листа-замовлення комплектуючих системного блоку - портативної периферії, замовлення на збір комплектуючих,  договір про кредитний продукт (комплектуючі – 8 найменувань), кредитний договір про придбання портативної периферії та комплектуючих, кредитний договір про оплату частинами відеокарти, чеки про сплату кредиту, квитанцію про оплату доставки гарантійних документів, чек Приватбанку про списання боргу з кредитної карти на рахунок «Оплата частинами»). Відповідач повинен сплатити половину понесених мною витрат на придбання компютерної системи, а саме, 15205,50грн.

 

Загальна сума моїх фактичних  витрат, що викликані особливими обставинами, а саме необхідністю у розвитку спортивних та інтелектуальних здібностей  сина за період з 10.09.2020 по 30.06.2021 становить 51315 грн. (9504грн .+ 11400грн. + 30411грн.), тому відповідач повинен сплатити половину вартості  цих  витрат, що становить  25657_грн. (51315грн. :2)

 

Я працюю державним службовцем, отримую  низьку заробітну плату, додаткових доходів не маю, проживаю в орендованій квартирі. Оскільки дітей виховую сама, то не маю фізично часу і фізичної можливості додатково  працювати, крім того,  отримувати додатковий дохід відповідно до Закону України ,,Про державну службу” не маю права. Мої щомісячні витрати на дітей перевищують  усі  мої доходи. Через складний фінансовий стан постійно  використовую  позики та кредитну лінію  моєї банківської  картки для забезпечення мінімально необхідних потреб. Аліментів на утримання сина не вистачає, додатково відповідач допомагати відмовився.  Тому, для  вирішення незапланованих додаткових витрат, пов’язаних з розвитком спортивних та інтелектуальних здібностей сина, придбання необхідної комп’ютерної техніки для навчання у школі, вимушена звернутися до суду,

 

Відповідач є працездатною особою, працює в ДП ,,Київський облавтодор ”ВАТ ,,ДАК Автомобільні дороги України” (м. Київ) і має стабільний заробіток, а саме, щомісячно отримує заробітну плату, додаткові офіційні доходи, аліменти з яких добровільно  не сплачує  (дивіденди - доходи від  депозитів в національній та іноземній валюті, що офіційно вказано відповідачем у його щорічних деклараціях на сайті НАЗК (https://declarations.com.ua/declaration/nacp_045c3d16-c073-42e5-990d-3f6087405903, та інші, шо отримує у конверті, окрім заробітної плати). Після розлучення все майно спільно набуте нами у шлюбі залишилося відповідачу (квартира, автомобіль). Непрацездатних осіб (батьків, дружини, дітей) на утриманні відповідач не має.

 Тому,  з урахуванням стану здоров’я відповідача, його стабільного заробітку, достатнього матеріального становища на утримання усіх дітей, наявності додаткових доходів та наявності майнових прав рухомого та нерухомого майна, він повинен сплатити половину  понесених мною фактичних витрат  на розвиток сина відповідно до законодавства.

 

Відповідач має можливість оплатити половину додаткових витрат на дитину.

 

Згідно статті 185 Сімейного кодексу України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов`язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Додаткові витрати присуджуються на дитину за наявності в одного з батьків, з яким проживає дитина, додаткових витрат, викликаних особливими обставинами, зокрема, необхідністю в розвитку дитини за наявності в неї здібностей, талантів, у зв`язку з її хронічною хворобою, лікуванням, каліцтвом тощо. Додаткові витрати не є додатковим стягненням коштів на утримання дитини.

 

У п.18 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства га стягнення аліментів» роз`яснено, що до участі у додаткових витратах на утримання дитини можна притягати лише батьків. У цих випадках йдеться про фактично понесені витрати, тому їх необхідно визначати у твердій грошовій сумі.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Системне тлумачення частини другої статті 185 СК України і статті 182 СК України дозволяє констатувати, що розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Так, вирішуючи питання щодо розміру коштів, які підлягають стягненню на додаткові витрати, суди повинні враховувати особливі обставини, якими обумовлені ці додаткові витрати і які є індивідуальними у кожній конкретній справі, а також:

▪  стан здоров`я та матеріальне становище дитини

▪  стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів

▪  наявність у платника аліментів інших дітей

▪  непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина

▪  наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав.

Вказане вище узгоджується з правовою позицією, що викладена у постанові Верховного Суду України від 20 березня 2019 року у справі № 183/1679/17.

Враховуючи ст. 141 СК України, яка визначає, що батьки мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою, а також, що розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, додаткові витрати на дитину між позивачем і відповідачем повинні ділитися порівну. При визначенні розміру стягнення з одного з батьків суд відносить ½ частину витрат на іншого. Тому, сума, яка підлягає стягненню з відповідача повинна бути не меншою  половини від фактично понесених  позивачем витрат.

Також слід врахувати вимоги ст. 8 Закону України ,,Про охорону дитинства” щодо права кожної дитини на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального культурного, духовного і соціального розвитку.

 

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про оплату додаткових витрат на дитину.

Заходів досудового врегулювання спору між сторонами не вживалося.

Заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви не вживалися.

У зв’язку з розглядом судом справи за моїм позовом мною не було понесено судових витрат. 

Підтверджую, що мною іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав не подавалося.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 Сімейного кодексу, ст.ст. 4, 175 ЦПК, ст. 5 Закону України «Про судовий збір»,

ПРОШУ:

Стягнути з  Андрія Федоровича, 23.09.1975 року народження, на мою користь додаткові витрати на утримання дитини  Андрія Андрійовича, 13.05.2011 року народження, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей) разово  в сумі _25657 грн., а саме:

4752грн. – половину витрачених мною коштів на розвиток спортивних здібностей сина із       дзюдо, придбання форми та спортивного взуття, оздоровлення в спортивному таборі;

5700грн. – половину понесених мною витрат на оплату за навчання в ІТ школі з розвитку інтелектуальних здібностей сина з програмування,

15205грн. – половину понесених мною витрат на придбання комп’ютерної системи сину для навчання.

 

 

Додатки:

 

  1. Фотокопія паспорту та РНОКПП заявника;
  2. Фотокопія свідоцтва про народження дітей;
  3. Фотокопія рішення про розірвання шлюбу;
  4. Фотокопія рішення суду про стягнення аліментів на мою користь на утримання неповнолітніх дітей, стягнення коштів на моє утримання;
  5. Фотокопія рішення суду про стягнення аліментів на користь Анохіної А.Ю. на утримання неповнолітнього сина;
  6. Фотокопія рішення суду про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання;
  7. Фотокопія рішення апеляційного суду про зменшення розміру аліментів
  8. Фотокопія довідки про склад сім’ї;
  9. Фотокопії довідок з школи-2шт;
  10. Копія договору про надання послуг (ІТ-школа);Копія довідки про стан розрахунків за надані послуги та квитанції до неї; характеристика дитини та її здібностей від викладача ІТ-школи.
  11. Фотокопія квитанцій на придбання монітору, клавіатури з мишею, кабелів, договір на замовлення комплектуючих системного блоку, замовлення на збір комплектуючих, договір про кредитний продукт (комплекутуючі – 8 найменувань), кредитний договір, квитанції про сплату кредиту, квитанцію про оплату доставки гарантійних документів і упаковки; договір та квитанція про оплату частинами відеокарти від Приватбанку, квитанція  про сплату  за кредит за відеокарту частинами,
  12. Довідка про витрати на участь у тренувальній поїздці, квитанції про сплату вартості форми та екіпіровки, взуття (все, що підтверджує витрати на розвиток здібностей дитини).
  13. Фотокопія заяви з доданими документами.

 

 

____________                              ____________                   _____________

 (дата)                                                                (підпис

22.06.2021 15:11 Ответили 0
Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram