Ефективність використання коштів міського бюджету

Доброго дня. В одній зі шкіл м. Миколаєва 3 рік не можуть ввести в експлуатацію знов побудований ліфт. Як наслідок діти з ДЦП та ураженням опорно рухового апарату не можуть отримувати якісну освіту- не відвідують кабінетів та лабораторій, їдальню, бібліотеку. Внаслідок неякісно виконаних робіт по його будівництву та монтажу жодна з компаній що обслуговує ліфти міста відмовляється укладати угоду про його обслуговування з балансоутримувачем (школою). Замовник КП "Капітальне будівництва м . Миколаєва" отримало всі експертні висновки та заключення що ліфт виконано у відповідності будівельних норм та правил та мотивуючи цим школу примусило її взяти цей об`єкт на баланс. Питання: хто , який орган, може провести перевірку неефективного використання коштів міського бюджету, Ревізійна палата, КРУ чи інший - підстави 3 рік ліфт не запущено в експлуатацію. Чи потрібно йти шляхом проведення незалежної експертизи по будівництву а далі подавати до суду? Тоді на кого на замовника чи підрядника. Дякую

19.10.2019 05:41 1730

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
827 отзывов (826 +) (1 -)
Консультации: 2119
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.


1. У такому випадку необхідно проводити  незалежної технічно-будівельної експертизи, для того щоб з'ясувати чи порушені були норми будівництва та правила, чи відповідають вже виконані роботи нормам, якщо ні, то які саме порушення були допущені та які недоліки необхідно виправити для того, щоб ввести ліфт в експлуатацію.


2. Якщо експертизою будуть встановлені значні порушення, внаслідок чого об'єкт неможливо ввести в експлуатацію, то тут необхідно встановлювати не тільки провину підрядника, який  виконував ці роботи, але й підстави прийняття таких робіт по завершенню Замовником. Чому замовник прийняв за договором виконі роботи, (якщо був підписаний акт приймання-передачі), та відповідно цільове використання бюджетних коштів, які були виділені для будівництва. Щодо замовника необхідно ініціювати службове розслідування. 


3. Якщо незалежною експертизою будуть встановлені порушення підрядником норм будівництва, то необхідно вимагати від нього усунення цих порушень, але якщо акт приймання-передачі робіт був підписаний сторонами, то це ускладніє питання. Але в судовому порядку можливо зобов'язати підрядника усунути ці недоліки.


Разом з тим, для того, щоб більш розгорнуто надати Вам відповідь, необхідно ретельно вивчити документи та всі обставини. Тому, пропоную Вам в понеділок зателефонувати мені за телефоном +380966005361, після деяких уточнень, я Вам зможу допомогти.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram