Перетин кордону вітчимом з дитиною-інвалідом

Доброго дня! Цікавить можливість перетину кордону з дитиною інвалідом. Живемо однією сім`єю, виховую її.
згідно Змін, що вносяться до Правил перетинання державного кордону громадянами України від 12 березня 2022 р. № 264.
"У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України може здійснюватися одним із членів їх сімей, опікуном, піклувальником, одним із прийомних батьків, батьків-вихователів, який досяг 18-річного віку та здійснює такий супровід, за наявності посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”
-
"Членами сім`ї" є мачуха, вітчим, які проживають однією сім`єю з малолітніми або неповнолітніми пасинком, падчеркою."
Поняттям "родичі", яке вживається в СК, охоплюються такі особи: баба, дід, прабаба, прадід, повнорідні брат і сестра.
Згідно ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 травня 2006 року N 3
"Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів"
-
Також Сімейний кодекс України дає визначення ст. 260 : "1. Якщо мачуха, вітчим проживають однією сім`єю з малолітніми, неповнолітніми пасинком, падчеркою, вони мають право брати участь у їхньому вихованні."
В наявності з документів є акт обстеження, що я проживаю в одній квартирі з дружиною та пасинком, та документи про реєстрацію їх в цій квартирі. Це підтверджує факт проживання однією сім`єю. Тобто підтверджує, те що я виховую дитину чи ні?
-
15 березня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми», реєстр. №7140-1.
-
Цим законом замінили формулювання "Знаходиться на утриманні дитина інвалід до 18 років" на "Виховують дітей з інвалідністю до 18 років", на мою думку утримання означає, що дитина утримується частково державою, частково матір`ю, частково батьком, котрий сплачує аліменти.
В свою чергу вихованням займаюсь я та мати. оскільки батько після того як дізнався що дитина з аутизмом та розладами мовлення перестав приймати участь у вихованні. Думаю, що потреба в заміні цих формулювань була викликана тим, що багато матерів, які здійснюють нагляд за дітьми-інвалідами були покинуті рідними батьками і вони фактично, якщо довелося знову одружитися, виховуються іншими чоловіками.
Підкажіть, будь ласка, чи праві мої роздуми на цей рахунок?
23.03.2022 16:17 Ответили 0
Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram