Цікавить питання, як оформити дектерну відпустку, якщо вагітна жінка виїхала за кордон. До цього мала фоп 3ої групи, справно сплачувала податки, навіть коли не було доходів.
Щиро вдячний, що вибрали саме мене!
Поняття декретної відпустки складається не з одного, а декількох видів відпусток:
Декретна відпустка ; відпустка по вагітності та пологах; відпустка по догляду за дитиною
Відпусткою по догляду за дитиною можуть скористатися, крім матері, інші члени сім‘ї (батько, баба, дід чи інші родичі дитини, які фактично здійснюють догляд за нею, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків чи батьків-вихователів). Така можливість з‘явилася з набранням чинності 09.05.2021 р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною».
Перше що, потрібно зробити довіреність на особу, яка цим буде займатися в Україні. Обов’язково має нотаріально засвідчений переклад на українську мову.
Для отримання допомоги з Фонду соцстраху
Потрібно:
Згідно форми з додатку до Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженому постановою правління Фонду соцстраху від 19.07.2018 р. № 13, Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV, та Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління ФСС від 22.12.2010 р. № 26.
Довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ видаються безкоштовно податковими органами за основним місцем обліку. Для цього потрібно до них звернутися із заявою довільної форми.
Оригінал листка непрацездатності підприємець повинен зберігати в себе. Він йому знадобиться при проведенні ФСС перевірки використання коштів Фонду.
Допомога розраховується: відповідно до Порядоку № 1266 Д = ДВ х К,
Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.
де Д — сума допомоги; ДВ — денна виплата; К — кількість календарних днів непрацездатності, які оплачує ФСС.
У свою чергу, денну виплату знаходимо як:
ДВ = Дсер х С : 100,
де Дсер — розмір середньоденного доходу; С — відсоток оплати.
Розглянемо, як знайти кожен з показників.
Кількість календарних днів непрацездатності, які оплачує ФСС. У разі непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами лікарняний оплачується за рахунок ФСС повністю — з 1-го до останнього календарного дня.
Середньоденний дохід. Його необхідно розрахувати за Порядком № 1266, поділивши дохід, з якого сплачений ЄСВ у розрахунковому періоді (12 календарних місяців), на кількість календарних днів здійснення підприємницької діяльності в розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
Кількість поважних причин у підприємців може бути дві: тимчасова непрацездатність і відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами.
Якщо Вам, була корисна та сподобалася моя консультація, прошу залишити відгук. У подальшому, якщо виникли питання, звертатися за телефонами: 0972426086 та 0930995811 або E-mail: [email protected]
Заздалегідь вдячний!
З повагою,
Адвокат Олександр Старенков