Чи можна перевестись з тероборони одного міста в тероборону іншого міста за місцем реєстрації?
Добрий день.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про основи національного спротиву" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1702-20#Text) територіальна оборона складається з декількох складових:
▷ військової: включає органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони;
▷ цивільної: включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони;
▷ військово-цивільної: включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони (стаття 4 Закону).Членом територіальної оборони може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця територіальної оборони.
Комплектування органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України здійснюється:
1) у мирний час - військовослужбовцями за контрактом та за призовом особами офіцерського складу;
2) в особливий період - військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом.
Комплектування добровольчих формувань територіальних громад здійснюється на добровільній основі відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
На громадян України, зарахованих до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони поширюється дія статутів Збройних Сил України (частина третя статті 9 Закону).
Відповідно до п. 110 Положення про проходження військової служби(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#Text) - Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обґрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:
між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з'єднання, військові частини та оперативні командування;
між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України;
між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
Згідно з п. 112 Положення - Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення. - переміщення можливо за сімейними обставинами - за особистим проханням.
Згідно з п. 113 Положення, переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.
Для переміщення в іншу місцевість військовослужбовець до рапорту додає відповідні документи, які підтверджують необхідність зміни місця проживання: дружини (чоловіка);його (її) неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей - учнів (студентів) навчальних закладів за денною формою навчання, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та дітей-інвалідів I або II групи;непрацездатних батьків військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка);братів, сестер військовослужбовця та його (її) дружини (чоловіка), які перебувають на його (її) утриманні.
Переміщення на нове місце військової служби військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом, викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками, дружиною (чоловіком) чи особами, які виховували його з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, здійснюється командирами з'єднань, рівнозначними їм і вище посадовими особами на підставі рапорту військовослужбовця та відповідних документів, які підтверджують потребу в постійному сторонньому догляді (допомозі, нагляді) за ними.
З повним переліком підстав ознайомитися за посиланням - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#n369.
Таким чином, переведення можливе(але вирішується командуванням в.ч./ТРО), для переведення зверніться із рапортом до керівника частини(Тероборони), але бажано надати підтвердження відповідних підстав для переведення(в Вашому випадку - це підтвердження місце реєстрації(паспорт або довідка з місця реєстрації), я б рекомендував надати і інші підтвердження(у разі наявності), що підтвердити необхідність переводу.
Якщо у Вас залишились додаткові питання можете звертитися на пошту [email protected] або за допомогою месенджерів(телефон у профілі).
Дякую за звернення, буду вдячний за відгук.