Полномочия правления ОСМД в новом уставе

В доме переизбрали правление. Поскольку дом жил по старому Уставу,то решено было проголосовать Устав заново в соответсвии с новым Законом об ОСББ. в части 6, правление предлагает -"


Співвласники є відповідальними за порушення Статуту об’єднання та рішеньстатутних органів у відповідності до положень Статуту та чинного законодавстваУкраїни.У разі несплати (повної або часткової) співвласником та/або співвласникамистроком більше ніж 60 (шістдесят) днів встановлених загальними зборами: внесків іплатежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного ікапітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна, спожитіжитлово-комунальні послуги, оплата за який або за які повинна сплачуватисьоб’єднанню, правління може прийняти рішення про обмеження користування такимспіввласником та/або співвласниками спільним майном будинку.Таке обмеження може полягим у обмеженні доступу до та/або користуванніспільним майном (яке утримується та обслуговується за рахунок об’єднання), в томучислі відключенні загальнобудинкових мереж, механічного, електричного,сантехнічного та іншого обладнання та/або комунікацій чи інженерних мережвсереднині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового абонежитлового приміщення від внутрішньоквартирних інженерних мереж чикомунікцій такого співвласника та/або співласників.Повторне (зворотнє після відключення) підключення внутрішньоквартирнихінженерних мереж співвласника (-ів) – боржника (-ів) до загальнобудинкових мережздійснюється за умови погашення існуючої заборгованості перед об’єднанням тавідшкодування таким співвласником (боржником) усіх витрат об’єднання навідключення та підключення мереж, розміри яких встановлюються правлінням.Відмова співвласника надати доступ до свого житла (іншого об’єкту


нерухомого майна) управителю, керуючому, іншим особам, що уповноваженіправлінням, виконавцю комунальних послуг або їхнім представникам для ліквідаціїаварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, йоговстановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевіркипоказань приладів-розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, щозабезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги уквартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку є підставою для припиненнянадання такому співвласнику відповідної комунальної послуги. Після наданняспоживачем такого доступу, надання послуги відновлюється після погашення такимспіввласником витрат об’єднання, пов’язаних із припиненням надання співвласникувідповідної комунальної послуги.Реалізація об’єднанням такого права не позбавляє об’єднання права звернутисядо суду."


Хочется узнать на сколько это вписывается в рамки действующего законадательства


1."у обмеженні доступу до та/або користуванніспільним майном (яке утримується та обслуговується за рахунок об’єднання), в томучислі відключенні загальнобудинкових мереж, механічного, електричного,сантехнічного та іншого обладнання та/або комунікацій чи інженерних мережвсереднині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового абонежитлового приміщення від внутрішньоквартирних інженерних мереж чикомунікцій такого співвласника та/або співласників."сразу по истечении 60 дней, после неуплаты.


2. имеет ли право правление устанавливать размеры  компенсации"відшкодування таким співвласником (боржником) усіх витрат об’єднання навідключення та підключення мереж, розміри яких встановлюються правлінням."


3.правомочно ли правлению останавливать услугу , если не получен доступ. Как это коррелируется со статьей 30 КУ? может ли правление требоват доступ в квартиру главе правления, управителю и другим особам,если они не являются поставщиками услуг по водоподаче, по подаче электроэнергии, а тем более могут ли они отключать вышеперчисленные услуги?


"Відмова співвласника надати доступ до свого житла (іншого об’єкту


нерухомого майна) управителю, керуючому, іншим особам,......є підставою для припиненнянадання такому співвласнику відповідної комунальної послуги."


Спасибо!

07.11.2019 19:52 2607

Консультация исполнителя

Алена Музыка
Адвокат
На портале: 5 лет
16 отзывов (15 +) (1 -)
Консультации: 59

По первому вопросу. Пункт Устава явно не соответствует ст. 17 Закона Украины «Об объедении совладельцев многоквартирных домов», поскольку Законом ОСМД не наделено правом отключать совладельцев от внутридомовых сетей, а всего лишь наделяет правом в случае неуплаты взносов обращаться за взысканием в суд.


«Стаття 17. Права об'єднання щодо забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків


Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право:


робити співвласникам попередження про порушення ними статутних або інших законних вимог і вимагати їх дотримання;


вимагати відшкодування збитків, заподіяних спільному майну об'єднання з вини власника або інших осіб, які користуються його власністю;


вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об’єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів;


звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об’єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів;


виступати засновником (учасником) інших юридичних осіб.


Реалізація прав об'єднання, визначених цією статтею, здійснюється його правлінням за дорученням загальних зборів та відповідно до статуту об'єднання.


Загальні збори об'єднання можуть прийняти рішення про списання боргів співвласників у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна об'єднання».


 


Такие же права ОСМД предусмотрены Типовым уставом, который был утвержден приказом Госкомитета по вопросам ЖКХ от 27.08.2003  № 141, зарегистрированный в Минюсте в редакции от 26.05.2017 года (Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя).


Кроме того, законодательство гласит следующее касательно к примеру отключения от электричества (привожу на языке оригинала, как указан в Законах Украины).  


«   Згідно з п.22 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач - це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.


Відповідно до п.6 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач - це фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.


Згідно з п.62 ст.1 Закону України «Про ринок електричної енергії» побутовий споживач - це індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).


Відповідно до ч.3 ст.60 Закону України «Про ринок електричної енергії» відключення споживачів здійснюється виключно у порядку, визначеному цим Законом та правилами роздрібного ринку.


Згідно з п.7.1. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14 березня 2018 року №312, електрична енергія споживачу, який не допускає порушень своїх договірних зобов`язань перед оператором системи передачі та/або оператором системи розподілу та електропостачальником, постачається безперервно, крім випадків, передбачених умовами договорів, укладених споживачами з електропостачальником та оператором системи, та нормативно-правовими актами, у тому числі цими Правилами.


Відповідно до п.7.5. зазначених вище Правил роздрібного ринку електричної енергії, припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється.


-оператором системи за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення;


-електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення.


Попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім`я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.


Якщо підставою для припинення постачання електричної енергії є заборгованість


споживача перед відповідним учасником роздрібного ринку, у попередженні про припинення


постачання електричної енергії додатково зазначається сума заборгованості за відповідним


договором та період, за який ця заборгованість виникла.»»


 


ОСМД не является оператором системы, или электропоставщиком, и соответственно не имеет никаких полномочий на прекращение полностью или частично поставки электрической энергии потребителю, а также на оформление Предупреждения о прекращении полностью или частично снабжения (распределения или передачи) электрической энергии. Согласно п.12 ч.2 ст.77 Закона Украины «О рынке электрической энергии» правонарушениями на рынке электрической энергии является прекращение поставок электрической энергии потребителям которые не допускают нарушений своих договорных обязательств перед оператором системы передачи и / или  оператором системы распределения и / или электропоставщиков.


Действующее законодательство не наделяет полномочиями ОСМД действовать в способы что препятствуют владельцу в пользовании его собственностью, в том числе отключать электроэнергию или ограничивать его в получении других коммунальных услуг с целью побуждения к выполнению обязанности по содержанию дома и придомовой территории.


 Есть решения судов, где указано, что действия ОСМД по отключению от сетей незаконны.


Их примеры:


http://reyestr.court.gov.ua/Review/65306951


 http://reyestr.court.gov.ua/Review/81780837


 


 По второму вопросу. Такая компенсация не предусмотрена, поскольку действия ОСМД по отключению от сетей (вода, электричество и тд.) являются незаконными. ОСМД не наделено таким правом согласно действующего законодательства.


 По третьему вопросу.


Вы верно ссылаетесь на ст. 30 Конституции Украины касательно неприкосновенности жилья.


Вы имеет полное право не впускать представителей ОСМД в свое жилье и никакой ответственности за это не понесете. Более того, при незаконном проникновении без Вашего согласия вызывайте полицию.


 


Также хочу обратить Ваше внимание, что утверждение Устава ОСМД в редакции, которая не соответствует действующему Типовому уставу, может привести к признанию его недействительным.


 


Минрегионстрой (я полностью ниже привету витяг из письма Минрегионстроя) отмечает: утверждение устава ОСМД в редакции, не соответствует действующему Типовом устава, может привести к:





    • отказу в регистрации устава ОСМД;

    • признании недействительным устава ОСМД, которое осуществляет свою деятельность;

    • признание решений, принятых объединением, действующим на основании такого устава, неправомерными.




Привожу письмо Минрегионстрой, где об этом указано ниже во вложении.


   Подытожу вышесказанное.


Я Вам рекомендую оповестить совладельцев о том, что данные пункты Устава незаконны, поскольку голосуют все-таки жильцы, а не председатель.


Если данная редакция Устава будет принята на общем собрании, то его можно обжаловать в суде, признать таким, что не соответствует законодательству и обязать через суд  ОСМД утвердить на общем собрании участников Устав ОСМД согласно Типового устава ОСМД, утвержденного приказом Госкомжилкомхоза от 27.08.2003 г.. № 141, и зарегистрировать изменения в уставных документах объединения согласно законодательству.Привожу Вам ссылку на пример иска (https://investhelp.com.ua/ru/content/svyatoshinskii-raionnii-sud-m-kiєva-pozovna-zayava) 



С уважением,


Адвокат Музыка А.И.


 




 


 


 


 


 


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram