Якщо суд невірно зазначив предмет позову в винесеній постанові

Ми є Державною установою, згідно постанови Київського окружного адміністративного суду від 2014 року  у нас є заборгованість перед Державним агенством резерву України на суму 40000,00 грн. Ми визнаємо цю заборгованість, але з 2014 року не можемо її оплатити, тому що суд в постанові невірно зазначив цю заборгованість. Суд постановив: зобовязати державну установу (тобто нас) відобразити дебіторську заборгованість перед Державним агенством резерву України в сумі 40000.00. Але якщо ми будемо виплачувати борг по цій постанові, то це буде вважатися нецільовим використанням державних коштів, тому що для нас ця заборгованість є кредиторською і державою виділяються зовсім різні грошові кошториси. Кожен рік Держ. резерв присилає акти звірки і вказує ці 40000 грн., а ми їх не можемо оплатити (пояснюємо це їм у листах). Які можливі варіанти вирішення даної ситуації, як правомірно закінчити цю справу?

14.11.2019 20:34 2055

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
832 отзывы (831 +) (1 -)
Консультации: 2142
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Виходом із цієї ситуації є.  Держ установа має направити до Київського окружного адміністративного суду заяву про виправлення помилки в судовому рішенні в порядку статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України.


Так, згідно до ст. 253 КАСУ, Суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.


 Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.


 Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів з дня її надходження.


Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено.


Виходячі з положень вказаної статті, виправити помилку можливо незалежно від того, чи набрало рішення законної сили, а також проміжку часу, який пройшов з моменту винесення рішення, яке підлягає виправленню.


Тому, Деравжній установі необхідно подати до Суду відповідну заяву та вказати помилку, яку необхідно виправити в Постанові суду. Суд в порядку письмового провадження має виправити цю помилку протягом 10 днів з дати надходження заяви. Потім виконуйте


Якщо у Вас є додаткові запитання, будь ласкаа задавайте їх в комментарях до цієї консультації, я надам відповідь. А також можу запропонувати Вам свою допомогу у складанні відповідної заяви до суду. 


 З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram