Я власник компанії (ТОВ), але фактично, офіційно компанія оформлена на іншу людину (власник і директор одне лице).
Як я можу, окрім того щоб переоформити фірму на себе, унебезпечити власний бізнес. Чи існує такий документ (наприклад генеральна довіреність), який дасть мені:
-доступ до рахунку компанії в т.ч.зняття дивідентів
-представляти у всіх держ.органах податкова і т.д.
-мати силу підпису
і т.д.
Дякую
Добрий день.
Згідно ст.28 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю"(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2275-19#Text), органами товариства є загальні збори учасників, наглядова рада (у разі утворення) та виконавчий орган.
Згідно ст.28 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", загальні збори учасників є вищим органом товариства. Кожен учасник товариства має право бути присутнім на загальних зборах учасників, брати участь в обговоренні питань порядку денного і голосувати з питань порядку денного загальних зборів учасників. Кожен учасник товариства на загальних зборах учасників має кількість голосів, пропорційну до розміру його частки у статутному капіталі товариства, якщо інше не передбачено статутом.
Згідно ст.30 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", до компетенції загальних зборів учасників належать: 1) визначення основних напрямів діяльності товариства; 2) внесення змін до статуту товариства, прийняття рішення про здійснення діяльності товариством на підставі модельного статуту; 3) зміна розміру статутного капіталу товариства; 4) затвердження грошової оцінки негрошового вкладу учасника; 5) перерозподіл часток між учасниками товариства у випадках, передбачених цим Законом; 6) обрання та припинення повноважень наглядової ради товариства або окремих членів наглядової ради, встановлення розміру винагороди членам наглядової ради товариства; 7) обрання одноосібного виконавчого органу товариства або членів колегіального виконавчого органу (всіх чи окремо одного або декількох з них), встановлення розміру винагороди членам виконавчого органу товариства; 8) визначення форм контролю та нагляду за діяльністю виконавчого органу товариства; 9) створення інших органів товариства, визначення порядку їх діяльності; 10) прийняття рішення про придбання товариством частки (частини частки) учасника; 11) затвердження результатів діяльності товариства за рік або інший період;12) розподіл чистого прибутку товариства, прийняття рішення про виплату дивідендів;13) прийняття рішень про виділ, злиття, поділ, приєднання, ліквідацію та перетворення товариства, обрання комісії з припинення (ліквідаційної комісії), затвердження порядку припинення товариства, порядку розподілу між учасниками товариства у разі його ліквідації майна, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, затвердження ліквідаційного балансу товариства; 14) прийняття інших рішень, віднесених законом до компетенції загальних зборів учасників.
Відповідно ст.39 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", виконавчий орган товариства здійснює управління поточною діяльністю товариства. До компетенції виконавчого органу товариства належить вирішення всіх питань, пов’язаних з управлінням поточною діяльністю товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів учасників та наглядової ради товариства (у разі утворення). Виконавчий орган товариства підзвітний загальним зборам учасників і наглядовій раді товариства (у разі утворення) та організовує виконання їхніх рішень. Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є "директор", якщо статутом не передбачена інша назва.
Згідно ст.ст. 243, 244Цивільного кодексу України, представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю.Представництво за довіреністю може грунтуватися на акті органу юридичної особи. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах, видана фізичною особою, посвідчується у порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст.246 Цивільного кодексу України, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.
Згідно ст.248 Цивільного кодексу України, представництво за довіреністю припиняється у разі:
1) закінчення строку довіреності;
2) скасування довіреності особою, яка її видала;
3) відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю;
4) припинення юридичної особи, яка видала довіреність;
5) припинення юридичної особи, якій видана довіреність;
6) смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.
У разі смерті особи, яка видала довіреність, представник зберігає своє повноваження за довіреністю для ведення невідкладних справ або таких дій, невиконання яких може призвести до виникнення збитків;
7) смерті особи, якій видана довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.
Таким чином, відповідно до вимог чинного законодавства Вам необхідно зробити дві довіреності:
1) Від засновника(учасника) ТОВ(діючого) на Вас для виконання функцій загальних зборів(учасника), наступного змісту(приклад):
Представник вправі здійснювати також всі інші юридично значимі дії, які не перелічені у цій довіреності, але є обов’язковими, доцільними чи передбаченими чинним законодавством України для такого роду повноважень.
2) Від ТОВ в особі директора, для виконання оперативної діяльності, що Ви зазначили вище на ступного змісту (приклад):
бути представником в усіх без винятку державних,
громадських, господарських та інших установах та організаціях, незалежно від
їх підпорядкування та форм власності, в органах виконавчої влади та
самоврядування, в органах нотаріату (у приватного нотаріуса або державній
нотаріальній конторі), перед будь-якими юридичними та фізичними особами за
всіма питаннями, пов’язаними з провадженням господарської діяльності.
Для чого надається право: ведення від імені довірителя переговорів та
попереднього узгодження всіх процедурних питань, подання, одержання та підпису
всіх документів, необхідних для виконання повноважень, а також інших документів,
що стосуватимуться здійснення господарської діяльності; укладати будь-які
договори(угоди), в т.ч. договори надання послуг, виконання робіт, підряду, оренди,
перевезення, зберігання; укладати додатки до таких договорів, додаткові угоди, акти,
протоколи, списки, переліки, а також підписувати документи, які пов’язані з
наданням послуг Довірителем, вносити зміни та доповнення до вказаних правочинів,
в т.ч. укладати та підписувати угоди про розірвання договору; учиняти необхідні дії
на укладення таких договорів, що необхідні Довірителю для здійснення
господарської діяльності; підписувати платіжні доручення та інші фінансові
документи; сплачувати платежі; отримувати грошові кошти та майно, документи,
витяги, виписки, довідки, висновки, рішення, акти, протоколи, дозволи, свідоцтва та
інші документи, що необхідні Довірителю для здійснення господарської діяльності;
бути представником у відділах Укрпошти та одержувати поштову
кореспонденцію(замовлену та цінну); розписуватися за Довірителя і здійснювати всі
інші законні дії, що пов’язані з виконанням цієї довіреності.
Оформити довіреності Ви можете у будь-якого нотаріуса на території України, для оформлення необхідно надати нотаріусу - протокол про призначення директора, виписку з ЄДР, статут ТОВ та паспорт та РНОКПП директора(учасника) ТОВ та Ваш паспорт та РНОКПП. Довіреності дадуть Вам право розпоряджаться ТОВ(отримувати дивіденди, змінювати директора і т.д.) та вести операційну діяльність(укладати договори, відкривати рахунки, право підпису, тощо).
Нотаріально посвідчені довіреності мають юридичну силу, однак мінусом є те, що довіреності можуть бути відкликані повіреним та обмежені строком.
Найкращим захистом Ваших інтересів буде саме змінити учасника(засновника) ТОВ на Вас або на іншу довірену уповноважену особу, оскільки заміна директора та підписанта не дає жодних гарантій безпеки, оскільки учасник ТОВ може змінити(звільнити) таких осіб. За неможливістю це зробити, довіреність є не поганим, але тимчасовим варіантом.
Якщо у Вас залишились додаткові питання можете звертитися на пошту [email protected] або за допомогою месенджерів(телефон у профілі).
Дякую за звернення, буду вдячний за відгук.
Дякую, дуже допомогли! Все чітко і ясно розписано.
Дякую за відгук! Був радий допомогти,звертайтесь.