Перетин кордону при супровді одного з батьків інваліда

Доброго дня. Підскажіть чи є у мене законее право для перетину державного кордону . Меня 30 років. Віськового квитка не маю.
Перетнути кордон я хочу щоб вивезти свою матір 72роки вона інвалід ІІ групи. Всі документи, пенсійне з відміткою проінваліднісиь, справка МСЕК (ф157) , та посвідчення інваліда ІІ групи у неї є.
Також свідоцтво про моє народження.
На підставі цих документів я маю законне право на перетин кордону , щоб вивезти матір? Чи потрібні ще якісь документи. Чи можуть працівники прикордонної служби мене не пропустити коли я буду вивозити матір, чи вони не мають на це право?
І чи впливає наявність баться в шлюбі з матірь , чи це ні на що не впливає. Чи потрібні мені ще документи про догляд чи опікунство?
Звонив на гарячу лінію сказали що можна. Але хотів ще б проконсультуватися тут.

26.06.2022 18:33 1152

Консультация исполнителя

Богдан Пересада
Адвокат Київ
На портале: 3 года
301 отзыв (300 +) (1 -)
Консультации: 997
Топ 3 специализации:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго дня.

 

Правила виїзду громадян України за кордон регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

На сьогодні у Правилах є пункт 2-1, яким встановлено таке:

«2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) z1509-12 або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" 2109-14, "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" 1727-15, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

 

Перетин державного кордону може здійснюватися:

 

особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);».

Тобто, Ви маєте право на виїзд за кордон як супроводжувач мами інваліда 2ї групи. Зверніть увагу, виїхати таким чином Ви зможете лише один раз, таке обмеження передбачено правилами перетину кордону.

При цьому, для виїзду за кордон Вам не потрібно жодних документів від військкомату.

Виїжджати потрібно буде разом із мамою у двох, потім мама зможе сама повернутись та знову виїхати за потреби, Ви також зможете самостійно повернутись.

 

Будуть необхідні наступні документи:

- документи про інвалідність мами (довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу);

- ваше свідоцтво про народження (де мама вписана вашою мамою);

- якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися і було зрозуміло, що це точно ваша мама, а ви її син).

 

Для виїзду за кордон також будуть потрібні паспорти/закордонні паспорти.

На даний час, поки що, виїхати можна також за внутрішнім паспортом, але краще виїздити по закордонному.

 

Конкретні вимоги щодо документів (копії чи оригінали) ніде не зазначені.

Однак, може трапитись ситуація, коли захочуть подивитись оригінали, бажано їх мати із собою. Я би порекомендував мати із собою оригінали документів.

 

Аналогічні вимоги щодо документів містяться також і в новині, яка розміщена на сайті прикордонної служби (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/):

так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

  1. Для супроводу:

1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

 

Отже, у Вас є право на виїзд за кордон у якості супроводжувача, що підтверджує і сама прикордонна служба на своєму сайті.

 

На мою думку, працівники прикордонної служби не матимуть підстав для відмови Вам у перетині кордону за умови, що Ви надасте зазначені документи при супроводі вашої мами.

Наявність батька у шлюбі з мамою не впливає на ваше право бути її супроводжувачем при перетині кордону.

Документи про догляд чи опікунство не потрібні у вашій ситуації. Такі документи можуть бути окремою підставою для перетину кордону.

 

Буду вдячний за залишений відгук.

Бажаю Вам всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram