Військовослужбовець захворів на службі і втратив слух, не направляють на ВЛК

Добрий вечір, мій чоловік військовослужбовець, мобілізований 25.02.22р, в кінці травня, перебуваючи на службі захворів, боліло сильно вухо, виділявся гній, погіршився слух. Відвідав лікаря, а вже наступного дня його відправили на передову, 2 тижні він не мав доступу до медичної допомоги, втратив слух на одне вухо. Його доставили в Дніпро з гнійним отитом, перепонка зглила, але лікування в стаціонарі проводили в цивільній лікарні, після чого відправили до військомату і далі на службу. В медичній виписці в рекомендаціях зазначено, що необхідна консультація отохірурга (можлива операція для відновлення слуха, або ж треба ставити слуховий апарат). Як тільки він повернувся в підрозділ почав писати рапорти про направлення на влк, неодноразово звертався до лікаря зі скаргами  на відсутність слуху, головний біль, та ін. Йому кожний день щось нове обіцяють і направлення не дають. Рапорти не підписують, а забирають просто собі. Я зверталась на гарячу лінію ВСП. пообіцяли перевірити. Сьогодні його завезли в Київську 8 лікарню, поклали в лор відділення, лікар йому сказав що 7 днів лікують і знову на службу, але в звичайній лікарні немає мікрохірургів, вони знову не вирішать нашу проблему. слух не буде відновленно, влк не буде проведено. Як людина, яка не чує має виконувати бойові завдання, і чому ця людина не має права на медичну допомогу? Як діяти моєму чоловіку, допоможіть, як їх заставити дати направлення на влк?

04.07.2022 23:20 3894

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
166 отзывов (165 +) (1 -)
Консультации: 903

Вітаю!

ВРАХОВУЮЧИ СТАН ЗДОРОВ'Я ВАШОГО ЧОЛОВІКА ПОВИННО БУТИ НАСТУПНЕ:

- ЛІКУВАННЯ ПОВИННО БУТЕ ЗАВЕРШЕНЕ У ВОЄННОМУ ЛІКУВАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ (П.35 ПОЛОЖЕННЯ);

- ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ В ЦИВІЛЬНОМУ МЕДЗАКЛАДІ ВІН ПОВИНЕН ПРОЙТИ ВЛК (П.6.17 ПОЛОЖЕННЯ).

ЯКЩО ВАШІ ПРАВА БУДУТЬ ПОРУШУВАТИ  - СКАРЖТИСЯ.

1.

Положення

про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text

II. Медичний огляд

1.1. Медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

1.5. У воєнний час військовослужбовці, військовозобов'язані, працівники Збройних Сил України, крім ВЛК, зазначених у пункті 1.4 розділу II Положення, проходять медичний огляд також у ВЛК евакуаційних пунктів, госпітальних баз.

Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності:

військовослужбовців до військової служби;

військовослужбовців до служби в високомобільних десантних військах, плаваючому складі, морській піхоті;

1.2. Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

6.1. Направлення на медичний огляд проводиться:

б) військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби): прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, військовими комендантами гарнізонів та військовими комісарами

6.4. У разі виявлення під час обстеження або лікування у військовому лікувальному закладі у військовослужбовця захворювання, наслідків травми (поранення, контузії, каліцтва), які зумовлюють у мирний час непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або непридатність до військової служби у мирний час, обмежену придатність у воєнний час (пункти "а", "б" статей Розкладу хвороб, без індивідуальної оцінки), у воєнний час - непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, ці особи направляються на медичний огляд для встановлення ступеня придатності до військової служби за рішенням начальника військового лікувального закладу на підставі подання начальника лікувального відділення, у якому обстежується (лікується) військовослужбовець, про що робиться запис в історії хвороби (медичній книжці), який завіряється підписом начальника військового лікувального закладу.

6.9. При медичному огляді військовослужбовців метод індивідуальної оцінки придатності їх до військової служби повинен застосовуватись у кожному випадку. ВЛК враховує їх вік, освіту, військовий фах, підготовку, досвід, фактичну працездатність, спрямованість до подальшого проходження військової служби, думку командування і начальника медичної служби військової частини, викладені у службовій та медичній характеристиках, та можливість подальшого проходження військовослужбовцем військової служби на посаді, яка найбільше відповідає стану його здоров'я.

6.10. Медичний огляд військовослужбовців, які отримали захворювання, травми (поранення, каліцтва, контузії), з метою визначення ступеня придатності до військової служби проводиться при визначеному лікарсько-експертному наслідку (результаті) захворювання, травми (поранення, каліцтва, контузії).

Визначений наслідок (результат) захворювання, поранення, травми, контузії, каліцтва - це такий стан здоров'я, коли результати обстеження та лікування дають підстави ВЛК (ЛЛК) винести постанову про ступінь придатності до військової служби (служби за військовою спеціальністю), а подальше лікування не призведе до відновлення придатності до військової служби.

6.11. Постанова ВЛК про потребу військовослужбовця у відпустці за станом здоров'я приймається після закінчення стаціонарного лікування в разі, коли для повного відновлення функції і працездатності необхідний термін - не менше 30 календарних днів. Постанова про потребу у відпустці за станом здоров'я оформлюється довідкою ВЛК, яка підлягає контролю штатною ВЛК (без затвердження).

Постанова ВЛК про потребу у звільненні від виконання службових обов'язків (занять) за станом здоров'я оформлюється довідкою ВЛК, яка затвердженню штатною ВЛК не підлягає.

6.12. У разі коли є незаперечні дані, що здатність до проходження військової служби за станом здоров'я не відновиться, постанова ВЛК про потребу військовослужбовців у відпустці за станом здоров'я не приймається, а вирішується питання про придатність їх до військової служби.

6.17. Медичний огляд для визначення ступеня придатності до військової служби військовослужбовців, які одержали поранення (травму, контузію, каліцтво, захворювання) під час захисту держави, у ММО, у країнах, де ведуться бойові дії, здійснюється ВЛК тільки після закінчення лікування у військовому (цивільному) лікувальному закладі.

6.35. У воєнний час лікування військовослужбовців має бути закінчене у військовому лікувальному закладі (солдатів, матросів, сержантів і старшин - у батальйонах (командах) видужуючих). У виняткових випадках військовослужбовцям може бути надана відпустка за станом здоров'я на 30 календарних днів. За постановою ВЛК відпустка за станом здоров'я може бути продовжена на такий самий строк, а за відповідних медичних показань - повторно продовжена ще на 30 календарних днів. Постанова ВЛК про продовження відпустки за станом здоров'я записується в книгу протоколів засідань ВЛК та в довідку ВЛК, на підставі якої була надана перша відпустка за станом здоров'я, і підписується головою, членами комісії (не менше двох), секретарем комісії та скріплюється гербовою печаткою.

2.

ЯКЩО КОМАНДУВАННЯ НЕ БУДЕ РЕАГУВАТИ НА РАПОРТИ ВАШОГО ЧОЛОВІКА ПРО НАПРАВЛЕННЯ  НА ВЛК, ТОДІ ВСТУПАЄ В ДІЮ РОЗДІЛ V ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТАТУТУ ЗС УКРАЇНИ. 

Дисциплінарний статут Збройних Сил України.

110. Усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:

прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод;

115. Вимоги до звернення військовослужбовця, порядок розгляду пропозицій, заяв та скарг, строки розгляду, права військовослужбовця під час розгляду заяви чи скарги, обов’язки командирів, органів військового управління щодо розгляду звернень військовослужбовців регулюються законодавством України про звернення громадян, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

ххххххх

НИЖЧЕ НАВЕДЕНО КУДИ СКАРЖИТИСЯ:
http://vyhovna-robota.blogspot.com/p/blog-page_24.html
НЕ ТІЛЬКИ ДЗВОНІТЬ, АЛЕ ОБОВ'ЯЗКОВО ВІДПРАВЛЯЙТЕ ПИСЬМОВИ СКАРГИ (ЯК ЕЛЕКТРОННІ, ТАК І ЗВИЧАЙНОЮ ПОШТОЮ).
ВАША ЧОЛОВІК НЕХАЙ КАЖЕ, ЩО ВІН НЕ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ СЛУЖИТИ, АЛЕ В ЧАСТИНУ ПОЇДЕ ПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК.
В РАЗІ ЗАЛЯКУВАННЯ НЕХАЙ ПИШЕ ПОЯСНЕННЯ НАСТУПНОГО ЗМІСТУ:
КОМАНДИРУ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (АБО ПОСАДОВА ОСОБА, НА ЧИЄ ІМ'Я ПИШЕ ПОЯСНЕННЯ).
______________________________________
ВІД
______________________________________
Пояснення
щодо причин та підстав моїх дій.
_______ 2022 року я був мобілізований. 
В травні захворів, але належного лікування не отримав, що призвело до втрати слуху.
Військово-лікарська комісія була проведена не була, а це порушення Наказу МО УКРАЇНИ #402. 
Хоча згідно цього Наказу лікування має бути закінчене у військовому лікувальному закладі.
Я кілька разів звертався до командирів з рапортом про надання мені можливості пройти військово-лікарську комісію та визначити ступінь придатності до служби.
Я вимагаю відправити мене на медичний огляд з метою встановлення ступеня придатності мене до військової служби. 
Служити не відмовляюся - але служити треба там, де дозволяє здоров'я. 
Хворий військовослужбовець в умовах воєнного стану,  це загроза для оточуючих.
___________________
____   _____________ 2022 року.
В НІЯКОМУ РАЗІ ВІН НЕ ПОВИНЕН КАЗАТИ, ЩО ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВИКОНУВАТИ НАКАЗ, А ТІЛЬКИ ВИМАГАЄ НЕ ПОРУШУВАТИ ЙОГО ПРАВО НА НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЮ ПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ. 
Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram