Подвійне громадянство та мобілізація

Доброго дня. Я громадянин України, але додатково маю паспорт країни ЄС, а також прописку та офіційне працевлаштування у країні ЄС. Перед початком війни я приїхав в Україну, а коли почалась війна вирішив не виїзжати через воєнний стан та не до кінця зрозумілі правила мобілізації. На роботі дали безстрокову відпустку, так що я далі працевлаштований. 

Хотів би з`ясувати, які в мене на даний момент є шанси виїхати з України. До військомату я не з`являвся та з обліку не виписувався. Печатки від консульства іноземної країни у паспорті в мене теж немає, хоча знайомий з німецьким ПМЖ нещодавно легко виїхав, просто показавши на кордоні саму німецьку прописку. Чи важливо зробити ці дві процедури, чи дійсно на кордоні достатньо документів про іноземну прописку/працевлаштування/податковий номер? Чи друге громадянство взагалі допоможе у цій справі, чи тільки зашкодить (на відміну від закордонного ПМЖ, громадянство іншої країни у нас не визнається). 

Дякую 

08.07.2022 12:21 2779

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
823 отзывы (822 +) (1 -)
Консультации: 2112
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий день.

Почну з того, що для перетину кордону перш за все необхідно мати документи, що засвідчують факт проживання в іноземній країні на умовах постійного права проживання. Такими документами є будь-який документ, що підтверджує право постійного проживання за кордоном: посвідка на постійне проживання , дозвіл на проживання тощо, незалежно від терміну видачі, та навіть паспортний документ про  громадянство в іноземній країні. 

Згідно із вимогами Адміністрації прикордонної служби України, має бути також відмітка міграційної служби в паспортному документі про постійне проживання  за межами України див. за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/ 

Згідно зі рішенням, прийнятим Адміністрацією Прикордонної служби (див. за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/) з 19.03. чоловіки призивного віку мають право на перетин кордону які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.

Згідно до Листа Адміністрації Прикордонної служби України №23-6855/0/6-22 від 17.03.2022р. (можу скинути на Вашу ел адресу), Обмеження щодо заборони на період дії правового режиму воєнного стану виїзду за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб:   8) Які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено. Підтверджуючими документами можуть бути: відмітка в паспортному документів «Постійне проживання в «____» /печатка «Оформлено виїзд на  постійне проживання». 

Такі ж саме розяснення  ("свіжі") Прикордонників можете передивитися за посиланням: Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

Але вказані вимоги не можуть обмежуватися  тільки посвідками на ПМЖ та штампом в паспорті про постійне проживання. Крім того, в міграційних службах відмовляють у проставленні такого штампу ( у більшості випадків). 

Щодо Вашої ситуації.  Документ про право  на  постійне проживання, або паспорт громадянина іноземної держави,  є достатніми підставами для виїзду за кордон. Та за своєю суттю не відрізняються один від одного. Адже,  підтвердженням факту проживання за кордоном не може бути печатка, або штамп, адже штамп не є документом.  

Якщо  у Вас немає цього штампу про виїзд на пмж за кордон, то нічого страшного, для підтвердження свого постійного місця проживання  також можливо додатково надати  на кордоні  документи, що підтверджуть факт проживання за кордоном: або посвідка про ПМЖ, або паспорт громадянина іноземної країни ( у нас немає відповідальності за подвійне громадянство),   якщо є документ  про страховку (поліс),  документ про реєстрацію місця проживання (довідка про прописку/або договір про оренду житла), документ про присвоєння податкового номеру, контракт з роботодавцем, будь-які інші документи, що засвідчують факт   постійного проживання ( більше ніж 1 рік) за кордоном. Мої клієнти, як з посвідкою, так і з паспортом громадянина інших країн (США, Ізраїль, Італія), виїхали без проблем.  

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся [email protected]

З повагою,

Адвокат Бекало Марина 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram