Добрий день.
Я - громадянин України, моя дружина - громадянка РФ. Вона має посвідку на постійне проживання в Україні з 2013 р. Ми одружені з 2009 р. Дружина має бажання перейти у громадянство України.
1) Чи це можливо? Чи є факт одруження і тривалого проживання в Україні достатньою підставою для подання на громадянство?
2) Чи можна податися на громадянство України, перебуваючи за кордоном (у Німеччині)?
3) Якою є процедура подання? Чи існує можливсіть професійного юридичного супроводу подання на громадянство?
З повагою, Дмитро
Вітаю!
Что касается граждан российской федерации, то совместно с правоохранительными органами проходит полный аудит ранее выданных сертификатов и ПМЖ. Кроме того, на утверждении находится порядок проверки граждан россии. После согласования соответствующего порядка будет решен вопрос предоставления услуг гражданам, выходцам из страны-агрессора.
Необходимо подождать, пока будет разработан алгоритм оформления документов для этой категории лиц.
Официального запрета на оформление документов гражданам россии нет. В связи с этим можно считать действия миграционной службы не в полной мере соответствующими действующим законодательным актам, прежде всего Закона Украины «О правовом режиме военного положения». В нем указано, что правовой статус иностранцев и лиц без гражданства, которые находятся на территории Украины во время действия военного положения, определяется Конституцией и законами Украины, международными договорами Украины, согласие на обязательность которых предоставлено Верховной Радой Украины.
РЕКОМЕНДУЮ ВОСПОЛЬЗОВАТЬСЯ УСЛУГАМИ АДВОКАТА, СПЕЦИАЛИЗИРУЮЩЕГОСЯ НА МИГРАЦИОННОМ ПРАВЕ, В ТОМ ГОРОДЕ ГДЕ ВЫПРОЖИВАЕТЕ.
НИЖЧЕ НАВОДЖУ ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про громадянство України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14#Text
Стаття 9. Прийняття до громадянства України
Іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України.
Умовами прийняття до громадянства України є:
1) визнання і дотримання Конституції України та законів України;
2) подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов’язання припинити іноземне громадянство (для іноземців).
Іноземці, які перебувають у громадянстві (підданстві) кількох держав, подають зобов’язання припинити громадянство (підданство) цих держав.
Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов’язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства.