Я є мобілізованим військовослужбовцем (солдат).
06.10.2022 р. подав рапорт на звільнення (маю на утриманні трьох неповнолітніх дітей)
Зараз як мені повідомили рапорт знаходиться в штабі батальйону та готуються документи для відправлення в штаб бригади (я так розумію наказ про звільнення виносить командир бригади).
Як довго може розглядатися мій рапорт ?
Та через який час ( зазвичай на практиці ) після подачі рапорту виноситься наказ про звільнення ?
Доброго дня.
На практиці питання щодо звільнення мобілізованих розглядається та вирішується за 1-1,5 місяці.
Згідно Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого
Указом Президента 1153/2008 (п. 213 за аналогією права) після надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення безпосереднє командування готує клопотання перед вищим командування про звільнення за сімейними обставинами, після отримання клопотання командир військової частини зобов'язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім'ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.
Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов'язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.
У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця з військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець. Командир в свою чергу приймає наказ про виключення з особового складу ци відмову в задоволенні клопотання.
Таким чином за законом розгляд та прийняття рішення про звільнення повинно бути здійснене в строк до 16 днів без урахування стоку на поштове пересилання документів, але на практиці як я вже зазначив, цих строків не дотримуються.
Бажаю успіху.