Добрий день. Я військовозобов´язаний. 30 років. На даний час маю відстрочку від мобілізації (мати— інвалід ІІ групи). Зареєстрований за однією адресою з матір‘ю. Мій тесть— також інвалід ІІ групи, зареєстрований тому ж самому населеному пункті, але за іншою адресою.
Згідно з постановою КМУ « Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» пункт 2.1 абзац 4— маю право на виїзд за кордон для супроводу матері (при наявності документів, що підтверджують інвалідність, спільне місце проживання і родинні зв´язки).
Згідно із вищезазначеними правилами— я «зобов´язаний повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони
супроводжували.»
Зараз за кордоном перебуває мій тесть(інвалід ІІ групи). Відповідно до пункту 2.1 абзацу 4— я маю право також супроводжувати і його.
1. Які саме документи нам з матір’ю необхідно взяти з собою, для безперешкодного виїзду за кордон?
2. Яке покарання передбачено законодавством, якщо я повернуся в Україну пізніше ніж мати?
3. Чи маю право я перетнути державний кордон, супроводжуючи мою мати(інвалід ІІ групи), але не повертатися разом з нею— а повернутися згодом (пізніше матері)— разом з тестем(який теж є інвалідом ІІгрупи)
4. У випадку, якщо ми будемо перетинати кордон втрьох (я,моя мати, мій тесть), чи маю я право супроводжувати їх обох? І повернутися разом з тестем, але пізніше за мати?
Вітаю!
1.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
Документів, що підтверджують інвалідність (один з них):
ПРАВИЛА
перетинання державного кордону громадянами України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#top
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що
2.
ЯКЩО ВИ ОФІЦІЙНО ПЕРЕТНУЛИ КОРДОН, А ПОТІМ НЕ ПОВЕРНУВСЯ В УКРАЇНУ РАЗОМ З СУПРОВОДЖУЄМОЮ ОСОБОЮ ТО ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ЗА ЦЕ АДМІНІСТРАТИВНОЇ АБО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
3 - 4.
ТАК, ВИ МАЄТЕ ТАКЕ ПРАВО, ЯКЩО ОФІЦІЙНО СУПРОВОДЖУВАЛИ МАТІР ТА БАТЬКО ДРУЖИНИ.
ЯКЩО ХТОСЬ З НИХ ЛИШИТЬСЯ ЗА КОРДОН, А ДРУГИЙ ПОВЕРНЕТЬСЯ В УКРАЇНУ, ТО ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЛИШИТИСЬ З ТИМ, ХТО ПЕРЕБУВАЄ ЗА КОРДОНОМ.