Знайшов людину, яка продає айфони. В її послугах було привезення тел та іншої техніки з Європи. Запитав чи може мені привезти конкретну можель телефона, якщо я її сам оплачу і потрібно лише довезти з Європи до мене в Укр, на що почув стверджувальну відповідь і вартість такої послуги. Отримав дані (напарника) який знаходиться у Франції і на чиї дані можна замовити вказану посилку. Замовив, через декілька днів отримав на емейл, що посилку було доставлено. Людина з якою спілкувався каже що нічого не приходило, нічого не отримували. Так продовжується вже 2й місяць.
Є докази переписки(в інст), голосові, справжні дані людини, та всі підтвердження зі сторони франзуцької пошти, що посилку отримано.
Як можу притягнути до відповідальності?
Добрий вечір.
Вказані дії кваліфікуються Кримінальним кодексом України (ККУ) як шахрайство. Таким чином, Ви маєте право подати до органів поліції заяву про вчинення кримінального правопорушення.
Зразок заяви:
до ___________ відділу
поліції ГУ НП України в ______ обл.
(вказати адресу відділу)
Петренка Олега Андрійовича
(вказати свою адресу)
"__" ______ _____ року народження
тел. ___________
ЗАЯВА
про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України
Я, Петренко О.А., познайомився з _________ (ПІБ цієї людини). ПІБ пообіцяв мені (детально описати всі етапи вашої переписки чи/або спілкування, що було обіцяно, в які терміни, за яку ціну, за яку винагороду, в який спосіб. Далі детально розписати про напарника - його особисті дані, де він знаходиться, які його функції та завдання. Потім написати - що було обіцяно, і що вийшло насправді. Вказувати конкретну дату події, та час. Все описувати в хронологічному порядку).
Вважаю, що такі дії невідомих осіб підпадають під кваліфікацію статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство (Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою).
Згідно ч.1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
У зв’язку з наведеним та на підставі ст. 214 КПК України, ч. 1 ст. 194, ч. 1 ст. 162, ст. 356 КК України-
ПРОШУ ВАС:
Зі змістом ст. 383 КК України про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення ознайомлений.
В разі необхідності можу надати додаткові пояснення.
Додатки:
З повагою, Петренко О. А.
"__" грудня 2022 р.
В любому випадку, поліція зобов'язана внести дані в ЄРДР, та надати Вам номер з цього реєстру. Ну а далі вже постійно навідуйтесь в поліцію, держіть руку на пульсі, щоб у них не було бажання закинути цю справу. І якщо будуть достатні докази, то є можливість притягнути винних до відповідальності.
Якщо залишились питання, або щось незрозуміло - пишіть мені на мою пошту [email protected]
З повагою, Дмитро Дончак.