Війскомат дозвіл на виїзд за кордон, проходження ВЛК

Доброго дня підкажіть будь-ласка прийшов в війскомат , за дозволом на перетин кордону по постанові 992 ( усі документи маю за цією постановою)
Мав лише приписне свідоцтво ,дали направлення на медкомісію ВЛК сказали що необхідно пройти для отримання війскового квитка ,інакше дозволу не отримаю , підкажіть правомірні чи дії збоку війскомату мені 30 років вже ???
Чи маю я право на відстрочку та бути визнаним непридатним якщо в меня є такі діагнози по моєму здоровью, але лікарі пишуть що я придатний до служби :
хронічний гастрит
хронічний персистуючий гепатит
хронічний холецистит загострення стадія ремісії
хронічний гастродуоденіт вієстійкої ремісії
спастичний коліт,ентероколіт
дискінезія жовчних шляхів, поліп жовчного міхура
вушно-вертебральний артроз
дифузна застійна гастропатія
еритематозна бульбопатія
гипотериоз
дифузні зміни паренхіми підшлункової залози
остехондроз шийного віділу хребта з больовими синдромами
хронічний простатовезикуліт
Підкажіть будь-ласка при таких діагнозах мене мають визнати ВЛК не придатним до війскової служби , та зняти з обліку ?
Та які дії мені потрібно робити в данному випадку ???
Чекаю відповіді
Дуже дякую

12.01.2023 20:35 1838

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
166 отзывов (165 +) (1 -)
Консультации: 903

Вітаю!

1.

ВАМ 30 РОКІВ  - ВИ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ. 

ВИ ПОВИННІ БУЛИ В 27 РОКІВ ПОМІНЯТИ ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО НА ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК  - ВИМОГИ ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТ) ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЮТЬ ВИМОГАМ ЗАКОНОДАВСТВА. 

БЕЗ ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК ВИ НЕ ОТРИМАЄТЕ. 

А НАЯВНІСТЬ ДІЮЧЕГО ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОГО ДОКУМЕНТА ВИМАГАЄ 992 ПОСТАНОВА - ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ТРЕБА МАТИ:

"військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об'єднаного районного), міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки."

2.

СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ ТА ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВО - ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

14.08.2008 № 402

Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08

Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

II. Медичний огляд

1. Загальні положення

1.1. Медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності:

до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти);

1.2. Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

2.2.

Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.

2.5. Перед медичним оглядом усім призовникам проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту "В" (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту "С" (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться флюорографічне обстеження органів грудної клітки, профілактичні щеплення у відповідності з календарем профілактичних щеплень, електрокардіографічне дослідження. Здійснюється вивчення медичних документів з поліклінік та лікувальних закладів за місцем проживання та перебування на обліку (медичної карти амбулаторного хворого, виписки з медичної карти від дільничного лікаря, лікаря-педіатра дільничного, виписних епікризів, даних диспансерного обстеження та лікарського спостереження, результатів попередніх медичних оглядів, інших документів, що характеризують стан здоров'я). Інші дослідження проводяться за показаннями.

2.11. Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін, необхідний для повного відновлення функцій органів та систем організму, але не більше одного року, з наступним переоглядом для вирішення питання про придатність до військової служби. Після закінчення року, якщо захворювання не вилікувано, приймається остаточне рішення. Контроль та організація своєчасного проведення переогляду покладається на районний (міський) військовий комісаріат.

2.12. У разі коли лікарям важко визначити стан здоров'я призовника, його направляють на амбулаторне або стаціонарне обстеження в лікувально-профілактичний заклад, про що лікарем або лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки) робиться відповідний запис в додатковому аркуші до облікової карти призовника, на збірному пункті - у картці амбулаторного обстеження та медичного огляду, на зворотному боці із зазначенням об'єктивних причин направлення, куди направляється, попереднього діагнозу. При цьому призовнику видається направлення, у якому вказується попередній діагноз та що необхідно уточнити при обстеженні для прийняття рішення. Направлення підписує лікар, який призначив обстеження, і лікар - член призовної комісії (комісії з питань приписки), який проводить контроль за об'єктивністю і доцільністю призначеного обстеження.

Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров'я (додаток 10), який підписується головним лікарем лікувально-профілактичного закладу. Акт подається у військовий комісаріат на розгляд призовної комісії (комісії з питань приписки).

У спірних питаннях, пов'язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду призовників, питаннях контролю за об'єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК призовник може бути направлений на контрольне обстеження у військовий лікувальний заклад.

3.8.

Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:

"Придатний до військової служби";

"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";

"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Додаток 2
до Положення
про військово-лікарську експертизу
в Збройних Силах України


ПОЯСНЕННЯ
щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби

ПРИ ПРОВЕДЕННІ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ БЕРУТЬСЯ ДО УВАГИ НАЯВНІ У ВАС МЕДИЧНІ ДОКУМЕНТИ, АЛЕ ВОНИ НЕ Є ОБОВ'ЯЗКОВОМИ ДЛЯ ВЛК.

ПРИ УМОВАХ ЗНАЧНОГО ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ  - ВАШІ ДІАГНОЗИ, НАДАЮТЬ ВАМ ПРАВО НА ВИЗНАННЯ ВАС НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

Коли особа вже має постанову (свідоцтво про хворобу, протокол засідання, довідку) військово-лікарської комісії за результатами проведеного медичного огляду, з яким вона з певних причин не погоджується, необхідно визначитися із процедурою можливого оскарження.

Процедура оскарження може бути досудовою та судовою.

ВИСНОВОК:

1. ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ  В ЗВ'ЯЗКУ З РОБОТОЮ НА СУДАХ  ВАМ НЕОБХІДНО МАТИ ДІЮЧИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК З ВІДМІТКОЮ ТЦКСП. 

2. ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІЙСЬКОВОГО КВИТКА ВАМ ПОТРІБНО ПРОЙТИ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКУ КОМІСІЮ. 

3. ПРИ УМОВАХ ЗНАЧНОГО ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ  - ВАШІ ДІАГНОЗИ, НАДАЮТЬ ВАМ ПРАВО НА ВИЗНАННЯ ВАС НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram