Доброго дня, дякую за відповідь. Щодо депресії, яка вона повинна бути, щоб отримати відстрочку? Тяжкий депресивний епізод? Просто дехто пише, що депресія начебто не привід списувати чоловіка (ну або відстрочку давати). Якщо він піде до психіатра, а той підтвердить важку форму депресії, то реально отримати відстрочку? І в психіатрічній лікарні обов`язково для цього лежати? Я також чула, що чоловіків, які списані по психічним проблемам, не пропускають на кордоні. Якщо моєму чоловікові наприклад все ж таки дадуть відстрочку, він 100% виїде по ній? Бо у нього депресія саме через неможливість виїхати за кордон, роботи нормальної немає, а значить і грошей не може нормально заробити. Для нього саме це і спричинило депресію. Також, що потрібно, для оформлення такої відстрочки? І якщо що, чи можливо буде до вас звернутись за додатковою допомогою (наприклад, на кордоні з такою відстрочкою по психічним проблемам не будуть випускати)? Я чула, що деякі на кордоні дають пограничнику поговорити з їх юристом, де той все йому розказує про те, що у них є законні підстави виїхати, а відказ у цьому незаконний
Вітаю!
1.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/
Виїзд чоловіка, якщо він виключений з військового обліку:
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;
Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.
Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів
хххххххххх
Виїзд чоловіка, який тимчасово непридатний до військової служби:
Дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
ххххххххх
Виїзд чоловіків, які мають робочу візу країни ЄС:
Для підтвердження підстав перетину державного кордону України на виїзд, крім документів, що підтверджують особу необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.
Візи іноземних країн, які видаються чоловікам - громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов’язаним.
хххххххх
ЯК БАЧИМО З ЦИХ РОЗ'ЯСНЕНЬ, ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН НА РОБОТУ ВАШ ЧОЛОВІК МОЖЕ, ЯКЩО ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЮ КОМІСІЄЮ ВІН БУДЕ ВИЗНАНИЙ НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ АБО ТИМЧАСОВО НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.
2.
СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ОРГАНІЗМУ ВАШОГО ЧОЛОВІКА ТА ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВО - ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.08.2008 № 402
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
3.8.
Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:
"Придатний до військової служби";
"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";
"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
Додаток 1
до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
Стаття 16.
Включено: ендогенні психози F20 - F39 (шизофренія, шизотиповий розлад, хронічні маячні розлади, гострі та транзиторні психічні розлади, шизоафективні розлади, маніакальний епізод, біполярний афективний розлад, депресивний епізод, стійкі та інші розлади настрою (афективні):
а) шизофренія, шизотипові та маячні розлади, афективні розлади з часто повторюваними фазами:
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) розлади настрою (афективні) з рідкими приступами та тривалими проміжками повного клінічного здоров'я:
Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час.
Стаття 17.
Включено: невротичні, пов'язані із стресом і соматоформні розлади F40 - F48 (фобійні, тривожні, обсетивно-компульсивні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес)
Виключено: нейроциркуляторна дистонія F45(3) (включено до статті 83); ангіотрофоневроз (включено до статті 84):
а) при різко виражених, стійких хворобливих проявах:
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) при помірно виражених, тривалих або повторних хворобливих проявах:
Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
в) при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом:
Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
г) при легких і короткотривалих проявах з виходом в одужання:
Тимчасово непридатні.
Потребують лікування, відпустки, звільнення тощо
Стаття 18
Включено: поведінкові синдроми, розлади особистості та емоцій F50 - F69; F80 - F99 (пов'язані з розладами споживання їжі, зі зловживаннями речовинами, які не зумовлюють залежність); розлади поведінки та емоцій у підлітковому віці (гіперкінетичні, соціальні, емоційні, неуточнені психічні); розлади особистості та поведінки у зрілому віці (параноїдний, шизоїдний, диссоціальний, емоційно нестабільний, істеричний та інші) розлади звичок та спонукань, статевої ідентифікації, сексуальні розлади, специфічні розлади мовлення та мови, здібностей до навчання, розлади рухової функції, розлади, пов'язані з психологічним розвитком, тощо.
Виключено: неорганічний енурез F98(0) (включено до статті 86); заїкання F98(5) (включено до статті 85):
а) різко виражені, із схильністю до повторних тривалих декомпенсацій або патологічних реакцій:
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) помірно виражені з нестійкою компенсацією або компенсовані:
Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час
Додаток 2
до Положенняпро військово-лікарську експертизув Збройних Силах України
ПОЯСНЕННЯ
щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби.
Входять шизофренія, шизотипові та маячні розлади, розлади настрою (афективні), установлені тільки в спеціалізованому стаціонарі.
До пункту "а" належать усі форми шизофренії, шизотипових та маячних розладів з частою повторюваністю фаз та хронічним перебігом.
До пункту "б" належать тільки легкі форми афективних розладів (розладів настрою) та циклотимії з нечастими нападами та довгими (не менше 2 років) проміжками повного психічного здоров'я.
До пункту "а" належать реактивні психози із затяжним перебігом (психогенний параноїдний психоз, істеричні психози зі зміною свідомості, реактивна депресія тощо), а також різко виражені невротичні розлади, які не піддаються лікуванню.
До пункту "б" належать реактивні психози зі сприятливим перебігом, а також помірно виражені, тривалі або повторні невротичні розлади, коли хворобливі явища, незважаючи на патогенетичне лікування, стійко утримуються і заважають особам виконувати обов'язки військової служби. Експертна постанова приймається після безуспішного стаціонарного лікування хворого не менше 20 діб.
До пункту "в" належать помірно виражені, короткочасні невротичні розлади та реактивний психоз із сприятливим перебігом, що закінчився легкою астенією.
До пункту "г" належать гострі реакції на стрес, порушення адаптації та дещо виражені невротичні розлади, які характеризуються переважно вегетативними порушеннями, добре піддаються лікуванню та закінчуються
Для діагностики розладів особистості необхідний старанно та об'єктивно зібраний анамнез, а також ретельне обстеження в умовах психіатричного стаціонару. Огляд громадян та військовослужбовців проводиться після вивчення особової справи, службової та медичної характеристик.
До пункту "а" належать різко виражені, що не піддаються компенсації, так звані ядерні форми психопатії та випадки патологічного розвитку особистості (паранояльні, обсесивно-фобічні тощо), які характеризуються найбільш глибокими та стійкими хворобливими проявами, що на тривалий час позбавляють працездатність та перешкоджають виконанню службових обов'язків.
До пункту "б" належать помірно виражені форми розладів особистості, психопатії та патологічного розвитку особистості, що проявляються помірно вираженими стійкими емоційно-вольовими афективними зривами, легкістю розвитку афективно-поведінкових реакцій, виразною неврівноваженістю вегетативної нервової системи, а також психічним інфантилізмом.
Випадки установчої, навмисної поведінки, прояви недисциплінованості, що не випливають з усієї патологічної структури особистості, не можуть оцінюватися як ознаки хворобливого розладу.
В ЦЬОМУ ПОЯСНЕННІ Є КЛІНІЧНІ ПОКАЗНИКИ ХВОРОБИ ВАШОГО ЧОЛОВІКА , КОТРІ ВКАЗУЮТЬ ДО ЯКОГО ПУНКТУ СТАТТІ ВОНИ ВІДНОСЯТЬСЯ - АЛЕ ЦЕ МОЖЕ ПРОАНАЛІЗУВАТИ ТІЛЬКИ ЛІКАР-ФАХІВЕЦЬ.